bahis siteleri

Prohra? Se vztyčenou hlavou, říká Rulík po Finsku. Hráči v kabině smutnili

Foto: Martin Voltr

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Večerní čtvrteční utkání sice skončilo českou porážkou, silnému a velmi zkušenému soupeři z Finska ale mladá parta kolem kapitána Myšáka sebrala bod. Ten se rozhodně cení – především ale samotný výkon.

Výborný start a góly Chmelaře a Kulicha, poté finský obrat a následně srovnání z hole Myšáka. V duelu s jedním z předních favoritů na zisk mistrovského titulu nakonec Češi padli až v nájezdech.

„Škoda, i v prodloužení jsme měli přečíslení dvou na jednoho a v nájezdech prohráli o jediný gól. Celkově jsme prohráli se vztyčenou hlavou,“ má jasno hlavní trenér dvacítky Radim Rulík, jenž dodává, že v kabině panovala smutná atmosféra, kterou se trenéři snažili rozehnat povzbuzením.

„Finové jsou vyspělý tým, v přípravném zápase dali Americe 5:2 a to přitom Amerika je obrovsky silná. Hráli jsme s obrovsky těžkým soupeřem. Jsme rádi, že i když jsme prohrávali, tak jsme se rvali o výsledek a zaslouženě brali alespoň bod,“ komentuje Rulík povedenou partii s hokejisty Suomi.

Celkově to vypadalo, jako by oproti duelu se Slováky hrál jiný tým. Chyb v obraně nebylo tolik, tým jako by přes volný den zase o trochu více dospěl. Všichni ve většině do puntíku plnili to, co měli.

„Po Slovácích jsme si něco řekli. Bylo hezké, že jsme vyhráli, ale ve hře se objevovalo pár momentů, které jsme nechtěli. Výkon proti Finům jsme posunuli. Byl to od nás vyzrálejší výkon, takticky výborně zvládnutý. Všichni hráči předváděli výbornou bojovnost, ať už hráli víc nebo míň. Navíc jsme víceméně hráli na čtyři lajny, až závěry třetin a různé inkriminované okamžiky jsme hráli na méně lidí,“ popisuje Radim Rulík.

Finové ale český tým zkrátka nepřehrávali, tutové šance byste spočítali na prstech jedné ruky. I to Rulíka těší.

„Oni mají výborné beky, kteří se umí uvolnit na modré, takže z toho měli výborné střely. Ale vyložených šancí, kdy by nás přehráli a měli přečíslení a další situace, z kterých padají góly, tak takových moc neměli.“

I přes povedený výkon však viděl hlavní kouč Rulík i určité nedostatky.

„Zápas se sice vyvíjel výborně, ale my věděli, že Finové jsou výborní na vhazováních, připravovali jsme se na to. Ale stejně jsme po něm dostali gól. Věděli jsme, že mají výbornou přesilovku, i tak jsme v ní dostali gól,“ pokrčí rameny a dodá. „Na to jsme zareagovali a myslím si, že oslabení pak už byla daleko lepší,“ tvrdí.

I tak tým v podstatě podruhé inkasoval v oslabení, ačkoliv oficiálně nikoli. Než se Gabriel Szturc stačil zapojit do hry, tak už Jan Bednář lovil kotouč ze své sítě po šťastné kombinaci na trase Hirvonen – Räty.

Celkově byl ale trenér Rulík na svoje svěřence pyšný.

„Máme daleko mladší tým než soupeř, ale kluci si za tím šli a sehráli skvělou partii. Hodnotíme to ve vší pokoře, protože se jedná o zápas základní skupiny. Ale chceme, abychom se v turnaji posouvali. A když vezmu zápas se Slováky a ten s Finy, tak jsme se rozhodně posunuli,“ má jasno sedmapadesátiletý trenér.

Jak se však lze vyrovnat tak silnému a zkušenému soupeři jako jsou Finové? Vždyť ti mají na svém kontě přesně 1621 zápasů v nejvyšší finské Liize...

„Dokážete to takticky, bruslením jsme jim také stačili, rozhodně jsme v něm nebyli horší. Myslím si, že jsme je ale překvapili. Od nás tohle neočekávali,“ uvažuje Rulík.

Výborným výkonem se opět prezentoval kapitán Jan Myšák, který si připsal gól a nahrávku. I v nájezdech byl jediným z Čechů, kdo proměnil. Celkově je tak s bilancí 3+1 jedním z nejproduktivnějších hráčů celého mistrovství. Mít takového hráče je sen asi každého trenéra.

„Ten kluk je obrovský lídr. Když jsme v kabině řekli, že bude kapitán, tak následoval obrovský potlesk.  Všichni ho uznávají, mají rádi a on svým výkonem strhává ostatní. Jsem rád, že tady máme takového hráče,“ cení Rulík.

Dvacítku nyní čeká další volný den, ale poté čekají Rulíkovy hochy dva souboje ve dvou dnech –⁠ s Kanadou a Lotyšskem. A nebude se jednat o nic jednoduchého, což ukázaly předcházející bitv MSJ.

„Nachystáme se na to, s Kanadou budeme chtít roztáhnout herní vytížení. Pokud půjdeme se sedmi obránci a třinácti útočníky, tak určitě zapojíme všech třináct útočníků, což jsme doteď neudělali. A Lotyši jsou jsou tady silní, velicí, obrovští. Kanada to s nimi lámala až v druhé polovině zápasu, do té doby to bylo 1:1,“ uzavírá Rulík s tím, že se jeho tým bude chystat s maximální pokorou.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz