Připravuje McDavida či Crosbyho. Teď Allard trénoval zlínské juniory

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Velká osobnost v pátek vedla část tréninku zlínských juniorů. Ve Vyškově jim svoje poznatky přímo na ledě předával kanadský trenér Shawn Allard, uznávaný specialista na bruslení.

HokejkaSHOPvanoce

Jak na klubových stránkách Zlína říká development manager místní akademie Ondřej Veselý, celá akce se seběhla tak trochu náhodou. „Shawn je momentálně na pár dní v České republice a v pátek školil ve Vyškově trenéry. Byl jsem na stadionu dříve a protože jsme šli na led hned vzápětí, požádal jsem ho, zda by nám neukázal pár cvičení. Souhlasil, každopádně to byla velká shoda náhod a okolností, že to časově vyšlo,“ vysvětluje Veselý.

Shawn Allard patří mezi uznávané světové odborníky na bruslení a pohyb obecně. Jako aktivní hokejista se sice do NHL nedostal a vedle univerzitní NCAA byla jeho vrcholem angažmá v Rusku a Francii, nyní však působí jako trenér dovedností v organizaci Colorado Avalanche.

Allard vybudoval projekt Perfektní bruslení a pomohl posunout přes 150 hokejistů NHL, osobně připravuje i největší hvězdy jako Sidneyho Crosbyho nebo Connora McDavida. Zlínští junioři se tak ocitli v hodně prestižní společnosti.

„Pro kluky se jednalo o nečekané zpestření tréninku. Určitě jim to přineslo řadu poznatků a obohatí je to na začátku hokejové kariéry,“ kvituje Ondřej Veselý, jenž společně s dalšími zlínskými legendami Petrem Čajánkem či Jaroslavem Balaštíkem také sbíral zkušenosti na Allardových seminářích.

Kanadský trenér se totiž v Česku objevil už před dvěma lety, díky dlouholetému přátelství s Martinem Eratem z Nashvillu pomáhal hráčům napříč kategoriemi v brněnské Kometě. Teď jeho poznatky čerpali zhruba půl hodiny talenti dalšího moravského klubu, kteří dojíždějí během suché přípravy do Vyškova každý týden.

„Vysvětloval techniku bruslení při cvičení. Byli jsme hodně překvapeni, jaká persona s námi byla na ledě. Ochotně s námi během tréninku komunikoval, byl to velký zážitek pro všechny,“ potvrzuje na zlínském webu reprezentační brankář Patrik Hamrla.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz