Příprava před MS 18: Kdo kromě Čechů šel do akce?

Foto: Pasi Mennander, leijonat.fi

Vzhledem k přetrvávající situaci toho uplynulá reprezentační přestávka na mezinárodní scéně moc nepřinesla. Ovšem blížící se šampionát osmnáctek nutí i české soupeře trénovat a hrát zápasy, jak jen to jde.

Aplikace Tipsport extraligy

České mužstvo se bude směrem k mistrovství světa zajímat hlavně o Američany, Rusy, Finy a Němce – tedy soupeře pro základní skupinu B.

Spojené státy se v únoru pravidelně připojují k nejlepší evropské čtveřici na turnaji pěti zemí, který nyní pochopitelně odpadl.

Jejich centralizovaný výběr nicméně hraje od začátku října (s listopadovou přestávkou) zápasy proti týmům z elitní divize univerzitní NCAA a také z USHL. Ze třiceti odehraných duelů zvítězil v plných třiadvaceti!

Vedení finské reprezentace uspořádalo ve Vierumäki tréninkový kemp pro 34 hráčů. Jeho součástí byly i dva modelové zápasy modrých proti bílým.

Dále už se do akce dostala pouze mužstva z druhé skupiny MS. Švédové strávili celý týden ve Furudalu, kde se třikrát utkali s výběrem U19. Výsledky utkání nicméně švédská federace nezveřejnila.

? | Mistrovství světa do 18 let má nový termín i datum konání! Hrát se bude na předměstích Dallasu, a to nejspíš i s diváky ?

Zveřejnil(a) Mládežnický hokej dne Pátek 12. února 2021

Mezinárodní konfrontace zato čekala Bělorusy a Švýcary. První zmiňovaný tým vyrazil do Budapešti, kde nejprve zdolal maďarské vrstevníky vysoko 7:2. Stejně suverénně si poté poradil dokonce i s maďarskou dvacítkou (6:1), až na třetí pokus čelil většímu vzdoru. Bělorusko i tak opět vyhrálo, tentokrát 3:2 po prodloužení.

Pátý celek posledního mistrovství se navíc stejně jako Američané a Slováci připravuje společně a působí v rámci druhé nejvyšší soutěže mužů. Běloruská reprezentace tam má ve 40 utkáních bilanci 14 vítězství.

Ve švýcarském Chamu se třikrát utkaly místní osmnáctka s devatenáctkou. První duel jasně patřil staršímu výběru (7:1), ale mladší konkurenti pak vrátili úder výhrami 3:2 v prodloužení a 5:2.

Připomeňme, že české mužstvo nejprve v modelovém utkání prohrálo s dvacítkou (fakticky tedy hráči věkové kategorie U19) 1:3, následně nestačilo na Slováky 4:5, ale odvetu v Piešťanech už Češi zvládli a zvítězili 3:2.

? | „První třetina byla tragická, chlapci dostali ostrý vzkaz. Pak se naše hra razantně změnila,“ hodnotí JAKUB PETR.

Zveřejnil(a) Mládežnický hokej dne Sobota 13. února 2021

Jak hodnotila duely slovenská strana? „Mile mě překvapil výkon našich i českých hráčů. Přestože jsme byli rok bez mezinárodního zápasu, viděli jsme kvalitní hokej. Chlapci z extraligy a první české ligy nás dobře doplnili, ale vyzdvihl bych celotýmový výborný výkon,“ uvedl po prvním duelu kouč Ivan Feneš.

Na jeho svěřencích byla znát díky centralizovanému programu větší sehranost, v parádním výkonu pokračovali i zkraje druhé bitvy, ale potom jako by naprosto odpadli. Češi od startu druhé třetiny jasně ovládli ledovou plochu.

„Dominovali jsme, což nás zřejmě trošku uspokojilo. O lepší výsledek jsme se připravili vlastními chybami a slabou herní disciplínou. Měli jsme ale v sestavě třináct hráčů, kteří věkově patří do šestnáctky a sedmnáctky. S kvalitním českým výběrem hráli vyrovnaný hokej, za což jsme rádi,“ řekl Feneš pro web slovenského svazu.

Další zápasy jsou pro všechny týmy ve hvězdách, alespoň se však mohou upínat k jednomu pevnému datu: Mistrovství světa začne 26. dubna v amerických městech Frisco a Plano.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz