Premiéra pro dalšího mladíka. Haš si zahrál za áčko Tappary

Foto: tappara.fi

Po premiéře Petra Čajky za A-tým Servette Ženeva se v pátek objevilo další české jméno v jedné z elitních evropských soutěží. Do ligového zápasu v Tappaře Tampere naskočil talentovaný obránce Martin Hugo Haš.

HokejkaTV

Haše si letos vybral v pátém kole draftu NHL Washington, zatím ale pokračuje ve Finsku, kam se vydal z pražské Sparty v roce 2017. První dvě sezony odehrál téměř kompletně za juniorku Tappary v soutěži U20, letos už nastupuje víc za tým KOOVEE ve druhé nejvyšší seniorské lize Mestis, kde dal i první gól.

Teď udělal tvořivý obránce další krok: V pátek debutoval v hlavním výběru Tappary. Coby sedmý bek nastoupil do utkání s Hämeenlinnou, na ledě strávil 7 minut a 38 sekund a do statistik se zapsal jedním menším trestem. (Finská soutěž měří i nabruslenou vzdálenost, tady dosáhl Haš na necelé dva kilometry.)

Debut si před 5500 diváky užil, Tappara vyhrála 2:1 po nájezdech a potvrdila, že je letos nejlepším týmem Liigy. Tabulce vévodí se 34 body, druhý Kärpät Oulu na ni ztrácí sedm bodů a má zápas k dobru.

Foto: Instagram Martina Huga Haše

Pro osmnáctiletého zadáka ale nešlo o soutěžní premiéru za áčko. Už před dvěma roky totiž nastoupil k jednomu utkání Ligy mistrů a tento týden ve středu k dalšímu. Tampere v listopadu čeká osmifinálová série s Zugem a pokud postoupí, v příštím kole by se mohlo utkat s hradeckým Mountfieldem.

Martin Hugo Haš teď potřebuje co největší herní vytížení, bojuje totiž o účast na domácím mistrovství světa juniorů. Na srpnovém turnaji v Rusku pomohl ke druhému místu české reprezentace dvěma góly, skóroval proti Finům i Švédům. V obou případech potvrdil, že čtení hry a podpora útoku patří mezi jeho silné stránky.

Do nejvyšší finské soutěže letos naskočilo osm Čechů. Nejproduktivnější z nich je obránce Jakub Galvas z Jukuritu, ten ve třinácti utkáních nasbíral devět bodů (1+8). Předpokládané opoře dvacítky Lukáši Dostálovi z Ilvesu Tampere patří jedenáctá příčka gólmanských statistik, po devíti startech má úspěšnost 89,8 procenta.

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz