Potomci mistrů světa 2010: Rozsívalovi či všestranný Marek. A další zlatý kapitán?

8. července 2018, 14:08

Kateřina Kundertová

Čekání na nejcennější medaili z mistrovství světa nebo olympiády je pro hokejový národ už hodně dlouhé, poslední zlaté cinknutí bylo slyšet v roce 2010 z německého Kolína nad Rýnem. Řada hráčů ze zlaté sestavy, které nikdo moc nevěřil, už ukončila kariéru, někteří nadále žijí hokejem. Většina však se svými dětmi a převážně syny, kteří pokračují ve stopách svých otců. Rodí se další zlatý kapitán nebo střelec nezapomenutelných gólů?

Jágr Chance liga

Michal Rozsíval

Obránce z Vlašimi, který žije i se svou rodinou v Chicagu, se už v době oslav posledního titulu mistrů světa honil za svými dvěma syny. Oba chlapci se potatili, jelikož se věnují hokeji, ale na rozdíl od svého otce chtějí střílet góly. Starší Daniel nastupuje za Team Illinois v americké lize do šestnácti let. V týmu, kde působí mladší Dominick, se Michal Rozsíval angažuje jako trenér.

Karel Rachůnek

Odchovanec Zlína, jenž v roce 2010 výrazně pomohl k titulu mistrů světa, 7. září následujícího roku spolu s celým mužstvem Lokomotivu Jaroslavl tragicky zahynul při letecké havárii. Vdova se dvěma dětmi si po nehodě našla novou lásku, kterou je Rachůnkův kamarád Petr Vampola. Nyní vedle Matěje a Kateřiny vychovávají i společnou dceru Annu. Matěj pokračuje ve stopách svého táty a hraje v obraně. Z Kateřiny možná bude nová Petra Kvitová, neboť se věnuje tenisu.

Michal Barinka

Aktuálně obránce brněnské Komety si v roce 2009 vzal dceru trenéra Aloise Hadamczika, a vyženil tak syna Marcela. Později měli ještě Michala, kterému je aktuálně šest let. Marcel Barinka v loňském roce válel ve starším dorostu Salcburku, kde byl s 65 kanadskými body nejproduktivnější hráč týmu, a také odehrál už řadu zápasů za mládežnické reprezentace.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Petr Čáslava

Reprezentační obránce se v dubnu letošního roku rozloučili s národním týmem, ale nadále nastupuje v dresu pardubického Dynama a vychovává své dvě děti – Tomáše a Karolínu. Syn Tomáš pokračuje v tradici a stejně jako jeho otec obouvá brusle v pardubické mládeži.

Petr Hubáček

Vlastník všech medailí z mistrovství světa hrál ještě donedávna francouzskou nejvyšší soutěž, ale po uplynulé sezoně ukončil kariéru. Doma se se ženou starají o dceru Adélu a syna Petra, jenž v sedmi letech obléká dres brněnské Komety.

Jiří Novotný

Čtyřiatřicetiletý centr z Jindřichova Hradce hraje od roku 2009 v Kontinentální lize, i tak ale v hokeji na jihu Čech nadále zůstává jeho silná stopa. Desetiletý syn Jiří totiž válí za českobudějovický Motor. Právě odtamtud zamířil Jiří senior – draftovaný v prvním kole roku 2001 Buffalem – do AHL a později i do NHL.

Jan Marek

Mezi zesnulými hokejisty při letecké havárii Lokomotivu před začátkem sezony 2011/12 byl i Jan Marek, po němž zůstala manželka se synem Janem. Sedmiletý Honzík je rozený sportovec – po tatínkovi zkusil hokej, ale i na jeho přání se zaměřil na fotbal.

Tomáš Rolinek

Rodák ze Žďáru nad Sázavou se v létě 2010 koupal s mistrovským pohárem v bazéně, letošní léto stráví se svou rodinou – manželkou a třemi dětmi. Dvě dcery jsou na otcovo přání všestranné, ale malý Tomáš chodí na hokej, v čemž ho Tomáš Rolinek starší bezmezně podporuje. Roste nároďáku další zlatý kapitán?

A co ostatní?

I další vítězové ze šampionátu v Kolíně nad Rýnem oslavili narození synů, kteří mohou pokračovat v linii hokejistů. Z Jakubů se doma těší Mojžíšovi, Klepišovi a Voráčkovi, Červenkovi mají pětiletého Denise a u Němců vyrůstá malý Adam. Z chlapeckých přírůstků do rodiny se raduje také trio beků – Filip Novák, Petr Gřegořek a Miroslav Blaťák.

Od gólmanského tria jsme se zatím žádného strážce svatyně nedočkali, jelikož Tomáš Vokoun a Jakub Štěpánek mají doma pouze slečny, stejně jako Petr Koukal s dcerou Viktorií. Momentálně brankář New York Rangers Ondřej Pavelec na potomka ještě čeká, s ním i čtveřice útočníků – Jaromír Jágr, Lukáš Kašpar, Martin Růžička a Marek Kvapil.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz