bahis siteleri

Poslední turnaj před MSJ odehrají Češi v Porubě. Nasadí i zálohu

Foto: Martin Voltr

Už za tři měsíce čeká reprezentační dvacítku další světový šampionát v Kanadě. Dobrou zprávou pro fanoušky je, že listopadový přípravný turnaj odehraje na domácí půdě.

Nebude to úplně ostrá generálka, neboť v listopadu tradičně ještě týmy nemívají k dispozici spoustu hlavních es. Ústředním motivem turnaje tak bude boj mladíků o nominaci. A to i mladíků z širšího kádru, domácí totiž postaví hned dva týmy.

Turnaj pěti výběrů hostí od středy 9. do neděle 13. listopadu RT TORAX Arena v ostravské Porubě. Vedle české dvacítky i devatenáctky se v akci představí švédská dvacítka a také finská dvacítka i devatenáctka.

Netradiční formát turnaje je daný jednak současnou situací kolem ruských reprezentací, jednak i skutečností, že česká juniorská záloha má letos okleštěný program a v prosinci nevyrazí na kanadský turnaj World Junior A Challenge jako v předchozích letech. Vedení reprezentací tak využije jeden týden ke zkoušce širšího okruhu hokejistů.

Účastníci se v pěti dnech utkají každý s každým, nenarazí na sebe pouze výběry stejné země.

Domácí reprezentace kouče Radima Rulíka bude mít co napravovat. Bezprostředně po skončení MS v Edmontonu se totiž „nový tým“ na turnaji ve finském Rovaniemi nepředvedl v dobrém světle, prohrál i se Slováky a skončil poslední. Chyběla však většina předpokládaného kádru, který by měl na přelomu roku bojovat o úspěch na světovém šampionátu v Halifaxu a Monctonu.

Listopadový reprezentační termín bude pro mládežníky tradičně nejnabitější ze všech v celém ročníku. Česká sedmnáctka se zúčastní prestižního World Hockey Challenge v Kanadě, osmnáctka turnaje pěti zemí ve Spojených státech a šestnáctka doma přivítá Švýcary a Slováky.

Program turnaje pěti v Ostravě-Porubě

Středa 9. listopadu:
18:00 Česko U19 – Švédsko U20

Čtvrtek 10. listopadu:
14:00 Česko U19 – Finsko U20
18:00 Česko U20 – Švédsko U20

Pátek 11. listopadu:
18:00 Česko U19 – Finsko U19

Sobota 12. listopadu:
14:00 Švédsko U20 – Finsko U20
18:00 Česko U20 – Finsko U19

Neděle 13. listopadu:
14:00 Finsko U19 – Švédsko U20
18:00 Česko U20 – Finsko U20

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz