Poruba chytla extraligu a chce ji udržet! Nesměli jsme se podělat, říká Slíž

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorostenci Poruby jakožto nováček v ELIOD Extralize tvrdě narazili. V posledních dvou duelech se však tým kolem brankáře Marka Slíže probojoval k prvním výhrám, jasně přestřílel Olomouc a udržel vedení proti Vsetínu.

HokejkaTV

Marku, v posledních dvou duelech jste se dočkali prvních výher. Co za nimi stojí?
Konečně jsme se chytili tempa extraligy, protože je úplně jiné než v regionální lize. Kluci si na to nemohli zvyknout, což už se povedlo. Začali jsme hodně bojovat. V obou dvou zápasech jsme dali rychle góly a začali jsme vést, zbytek zápasu jsme potom ubránili.

Co se změnilo?
Po prohraných zápasech jsme si sedli v kabině a řekli si, že to tak nepůjde a že musíme začít bojovat. Právě bojovnost nás posunula dál a k vítězstvím. Začali jsme být agresivnější do brány a začali jsme více bránit.

Upravili vaši kouči tréninky?
Trenéři trochu změnili tréninky, nabádali nás, abychom se více tlačili do brány, proto nám začaly padat i góly. V obraně nám vysvětlili určité pozice. My jsme začali méně inkasovat, a to se přeneslo i do útoku.

„Nesměli jsme se z toho podělat. Prohry jsme hodili za hlavu.“

Jak bylo náročné držet hlavy nahoře?
Nesměli jsme se z toho podělat. Prohry jsme hodili za hlavu. Trenéři nám říkali, abychom se zpětně na výsledky už nekoukali a soustředili se na zápasy, které budou. Chtěli, abychom hráli naši hru. Říkali, že se výsledky zlepší a budeme vyhrávat.

Byla na soupeřích cítit nervozita, když s vámi prohrávali?
Soupeři nás trochu podcenili a mysleli si, že to půjde samo. My jsme jim ukázali, že jsme bojovný tým a můžeme porazit každého.

Jak moc důležité jsou pro vás získané body?
Body jsou hodně důležité kvůli záchraně extraligy a posunu k šestce, do které bychom se chtěli dostat. Chtěli bychom porazit a dostat pod sebe Přerov, Vsetín, Olomouc a Šumperk, se kterým jsme měli hodně velkou smůlu. Po více prohrách se nám proti němu zápas povedl, ale nastřelili jsme hodně tyček a jednou nám rozhodčí gól neuznal za stavu 2:1. Přestříleli jsme je, ale nepadlo nám to tam.

„Body jsou hodně důležité kvůli záchraně extraligy a posunu k šestce, do které bychom se chtěli dostat.“

Vy jste se osobně pod výhry proti Olomouci a Vsetínu výrazně podepsal. Byl jste spokojený?
Se svým výkonem jsem hodně spokojený, ani jsem nevěřil, že to takhle dopadne.

Bylo pro vás těžké jít do dalšího a dalšího duelu, když jste prohrávali i vysokým rozdílem?
Říkal jsem si, že na to nesmím myslet, takže jsem chodil do dalších zápasů s čistou hlavou, protože všechny začínají 0:0. Jen jsem si přál, abych chytil co nejvíce střel. Na psychiku to bylo náročné, ale je pro mě lepší, když na mě jde více střel, než abych jenom stál v brance a koukal na kluky, jak vyhráváme třeba 10:0.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V posledních utkáních jste inkasovali méně branek. Začala vám obrana více pomáhat?
Obránci mi teď začali hodně pomáhat. Je pro mě lepší, když chytím jednu střelu, a tu další mají obránci.

Jak moc se na vašem týmu projevuje spolupráce s Vítkovicemi, na které v soutězi narazíte ve čtvrtek?
Teď nám přišly dvě posily, jedna do útoku a jedna do obrany, což nám pomohlo. Kluci se spojili, hrajeme pořád stejnou hru a jedeme pořád stejně. Na derby jsem hodně natěšený, protože jsem před dvěma lety z Vítkovic odešel, takže bych je chtěl porazit stejně jako všichni kluci.

„Před dvěma lety jsem z Vítkovic odešel, takže bych je chtěl porazit stejně jako všichni kluci.“

Jaké máte před sebou osobní cíle?
Chtěl bych s dorostem udržet extraligu a posunout se někam dál. Chtěl bych se podívat někam do zahraničí, potom by se vidělo, co bude. Nejdříve bych se chtěl podívat někam do severských zemí a pak případně do zámoří.

Přichází v úvahu nějaký posun do juniorky už v tomto ročníku?
Možnost mám, ale hlavní je, abych chytal za dorost, podržel ho a pomohl udržet extraligu. To je hlavní, i když bych se do juniorky rád podíval.

Jak se vám daří skloubit školu s hokejem?
Teď je pro mě hlavní škola, takže je to těžké, ale chtěl bych se hokejem do budoucna živit. S rodiči to tak máme nastavené, mamka a taťka mě hodně podporují. Kdyby hokej nevyšel, chtěl bych zůstat stejně u hokeje a dělat klasického trenéra nebo trenéra brankářů.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz