Poprvé od Hlinky. Větší konkurence je pro mě výzva, hlásí Pekař

Foto: Karel Málek, Juniorský hokej

(PLYMOUTH, od našeho zpravodaje) Vydal se americkou cestou a doufá, že mu pomůže v jeho hokejové kariéře. Matěj Pekař je stabilním členem české reprezentace do osmnácti let, vzhledem ke svému angažmá v United States Hockey League ale musel v letošní sezoně srazy národního týmu oželet. Vrátil se na turnaj v Plymouthu, kde se popere o nominaci na dubnové mistrovství světa.

Plekanec Chance liga

„S klukama se moc nevidím, takže příliš nevím, jak to vypadá v Česku. Díky tomu, že jsem ve Spojených státech, nejezdím s reprezentací na všechny turnaje. Teď to bude po delší době, byl jsem na Memoriálu Ivana Hlinky a doufám, že na konci sezony pojedu také na mistrovství světa,“ říká Matěj Pekař.

V zámoří letos dokončuje již čtvrtou sezonu. Už před třemi lety mohlo jít o uzavřenou kapitolu, kdyby se rozhodl vrátit zpět do České republiky. „Musím se přiznat, že na konci prvního roku v zámoří jsem trochu zvažoval návrat zpátky, ale obecně mě teď návrat do Česka neláká,“ povídá.

Zamířit do jedné z nejprestižnějších amerických mládežnických lig se rozhodl kvůli hokejovému růstu. „Cítil jsem šanci, že je to správný krok v mé kariéře. Chtěl jsem v hokeji postoupit na další úroveň, takže jsem se rozhodl jít do Ameriky. Mají tady výborné programy pro začínající hokejisty. Bydlím u rodiny u jedné paní s pánem, mají psa. Snažím se domů volat alespoň jednou za dva dny, vždycky třeba, když jsem na obědě,“ pokračuje Pekař.

V USHL obléká dres Muskegonu, kde hraje i po boku staršího Jáchyma Kondelíka. Užší kluziště Pekařovi zjevně vyhovuje, vždyť v letošní sezoně si připsal již pětatřicet bodů. „Je tady silovější hokej. Hraje se na menším kluzišti, takže je rozhodně hokej rychlejší,“ říká.

Navíc se rád porovnává s podstatně těžší konkurencí: „Je tady větší hráčská základna, takže mám větší konkurenci, což je pro mne výzva. Zažil jsem to na vlastní kůži. Ze začátku sezony se nám jako týmu nedařilo a vedení během jednoho dne vyměnilo více než polovinu týmu, takže to někdy bylo docela krušné,“ svěřuje se Pekař.

Na závěrečnou přípravu před mistrovstvím světa se těší. Do dějiště turnaje přiletěl kvůli počasí později, přesto už se připravuje na zápas proti Finsku. „Nevidím v tom problém. Pár hodin jsem čekal na letišti, protože hodně sněžilo. Jinak je to ale stejné jako kdy jindy,“ myslí si Pekař.

„Bude to těžký turnaj. Hrajeme čtyři zápasy v rychlém časovém sledu. Švédsko a Rusko tady mají hráče, co půjdou v první desítce draftu. Ale platí, že celý tým může každého dobrého hráče porazit. Máme výborný tým a budeme tak také hrát,“ slibuje.

Foto: Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz