Pocta pro Kulicha! Český lídr nejužitečnějším hráčem MS, mezi hvězdami i Hamara

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(LANDSHUT, od našeho zpravodaje) I když čeští reprezentanti do 18 let na světovém šampionátu v Německu na cenný kov nedosáhli, jména dvou talentů zazněla při slavnostním zakončení mistrovství světa. Útočník Jiří Kulich se totiž stal nejužitečnějším hráčem celého turnaje. Nechyběl ani v All-Star týmu novinářů, kteří do tohoto výběru zařadili i obránce Tomáše Hamaru.

Fanshop národního týmu

Dle direktoriátu turnaje byl nejlepším brankářem Hugo Hävelid, jenž se mohl pochlubit nejvyšší úspěšností zákroků – 92,94 %, ve finále navíc vymazal americké střelce a měl klíčový podíl na velkém švédském vítězství. Nejlepším bekem byl vyhlášen americký zadák Lane Hutson a jeho krajan Logan Cooley byl organizátory šampionátu zvolen nejlepším útočníkem.

Čeští mladíci bodovali v anketě zástupců médií. I ti viděli jako nejlepšího brankáře švédského fantoma Huga Hävelida, v ideální sestavě nechyběl bek Lane Huston i jeden z klíčových českých obránců Tomáš Hamara, jenž na turnaji v šesti duelech nasbíral coby zadák úctyhodných osm asistencí.

Mezi útočníky nechyběl nejproduktivnější hráč turnaje – švédský forvard Jonathan Lekkerimäki, jenž v šesti duelech nasázel pět branek a na deset jich nahrál. Do výběru elitních útočníků se vlezli také americký šikula Logan Cooley (3+7) a samozřejmě i český snajpr Jiří Kulich, jenž byl s devíti zásahy nejlepším střelcem celého šampionátu.

Kapitán české osmnáctky navíc získal i prestižní ocenění nejužitečnějšího hráče mistrovství světa. „Ale nic moc to neznamená. Byli jsme tady kvůli úspěchu pro Česko,“ řekl Jiří Kulich ještě před oficiálním oznámení výsledků.

Nejlepší hráči podle direktoriátu turnaje

Brankář: Hugo Hävelid (Švédsko)
Obránce: Lane Hutson (USA)
Útočník: Logan Cooley (USA)

All-Star tým turnaje podle novinářů

Brankář: Hugo Hävelid (Švédsko)
Obránci: Tomáš Hamara (Česko), Lane Hutson (USA)
Útočníci: Jiří Kulich (Česko), Logan Cooley (USA), Jonathan Lekkerimäki (Švédsko)
Nejužitečnější hráč (MVP): Jiří Kulich (Česko)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz