Po dobrém výkonu (jen) bod. Osmnáctka šla s Finskem do nájezdů

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Česká reprezentace do osmnácti let prokazuje na švédském turnaji vzestupnou tendenci výkonů. S Finskem sehrála velmi povedený duel, bohužel jí to ale stačilo jen na bod za porážku 2:3 v nájezdech.

HokejkaSHOPvanoce

„Utkání určitě hodnotíme pozitivně, i když se nám nepovedlo zvítězit. Naše hra se zápas od zápasu zlepšuje a Finům jsme byli rovnocennými soupeři, jak bruslařsky, tak individuálně. Vytvářeli jsme si i šance, bohužel jsme shořeli na jejich neproměňování. Mužstvo má ale sílu, protože jsme dvakrát dotáhli nepříznivý stav,“ shrnuje asistent trenéra Radim Skuhrovec.

Ošklivá porážka z Hlinka Gretzky Cupu byla pro českou osmnáctku velkým varováním, tentokrát si vedla mnohem lépe. Byť to samozřejmě není vzhledem k proměně obou kádrů úplně dobře měřitelné.

Branky padaly jen ve dvou pasážích: Na brzkou první trefu Heleniuse odpověděl Jakub Malý, na tu Mäenpääho zase ve třetí třetině Tomáš Urban. V samostatných nájezdech se ale za Čechy prosadil jen zadák Michael Krutil a v šesté sérii je ukončil Kasper Simontaival.

„Je velká škoda, že jsme prohráli. Mrzí mě, že jsem nedal nájezd. Kdybych ho dal, tak jsme vyhráli,“ smutní Urban, neúspěšný exekutor z páté série. Předtím zaznamenal svůj druhý reprezentační gól. „V první chvíli jsem chtěl nahrávat křížem na volej, ale potom na mě obránce Kremláček zakřičel, ať s tím vyjedu a vystřelím. Tak jsem na něj dal, vystřelil jsem a padlo to tam. Jedině dobře,“ popisuje.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Urbanova třetí letka s Michalem Klimem a Janem Slaninou si od trenérů vysloužila dost prostoru, evidentně měla důvěru. „Určitě. Dostávali jsme víc šancí, pan trenér nám víc věřil, hráli jsme výborně. Měli jsme víc šancí, mohli jsme klidně dát gól na 3:2 v posledním střídání,“ libuje si útočník kladenské juniorky.

Cennou zkušenost pro české mladíky znamenalo prodloužení tři na tři, a to i přesto, že ho lépe zvládal protivník.

„Chtěli jsme se udržet na kotouči za každou cenu, i kdybychom třeba vyjeli z útočného pásma. Kluci to ještě neřešili tak, jak bychom si představovali, a při té síle Finů v bruslení a křížení jsme trochu tápali. Nehráli jsme 1–1, nepřebírali jsme hráče, chtěli jsme je mít natěsno, nebyli jsme trpěliví. Tam měli trochu navrch Finové,“ přiznává Skuhrovec.

Dobrou zprávou ale je, že výkony týmu se na turnaji postupně zlepšují. „Hráči vnímají naši hru a víc se v ní cítí. Trochu jsme ji od Hlinka Gretzky Cupu změnili a chceme ji pilovat. Bylo vidět, že i s tak silným soupeřem, jako je Finsko, může být úspěšná,“ pochvaluje si asistent.

„Určitě to byl náš nejlepší výkon, všichni zápas odmakali na sto procent. A brankář nás podržel v důležitých chvílích,“ zmiňuje Urban tradičně pevného Jana Bednáře.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Češi se navíc soupeři vyrovnali nejenom díky bojovnosti, která často spojuje jejich úspěchy. Teď stíhají tempu i dovednostem! „To, jak hráč přijde kondičně a dovednostně připravený, jde určitě za trenéry v klubech. Ještě je na čem pracovat, ale za mě přišli hráči velmi dobře připravení. Klobouk dolů před trenéry v klubech, jako trenéři národního týmu to strašně oceňujeme,“ vzkazuje Skuhrovec.

Tečku za turnajem napíše národní tým v Sundsvallu hned v sobotu, kdy od 16:30 hraje s dosud neporaženou domácí reprezentací. Čtyři body na kontě značí, že Češi ještě můžou skončit druzí, třetí, nebo čtvrtí. Záleží i na ostatních výsledcích.

„Nechceme se koukat na soupeře, ale hrát naši hru, a pak už třeba jenom jemně reagovat na tu jeho. Soupeř bude hrát to, co mu povolíme my, a to je důležité do kluků dostat,“ vysvětluje Radim Skuhrovec před čtvrtým utkáním ve čtyřech dnech.

Zvládnout takovou porci proti sokovi, který v pátek odpočívá, to bude těžký oříšek. „Určitě to pro nás bude těžké, protože nemáme den odpočinku. Uvidíme, jak na tom jsou hráči kondičně. S Finy jsme až do konce dobře bruslili a stíhali jsme je, tak pevně věříme, že to hráči zvládnou i zítra,“ předesílá český asistent.

„Očekáváme tvrdou obranu, Švédové mají vysoké obránce. Připravíme se na to, dáme nějaké video, vyspíme se a půjdeme na ně,“ uzavírá odhodlaně Tomáš Urban.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ČESKO – FINSKO 2:3 po nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Malý (Jiruš), 50. Urban (Slavíček) – 8. Helenius (Simontaival), 43. Mäenpää, rozh. nájezd Simontaival.
Rozhodčí: Springare, Österberg – Sörholm, Strömberg.
Vyloučení: 5:7.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 31:35 (13:11, 9:12, 9:8 – 0:3)
Diváci: 310.
Nejlepší hráč ČR: Vladimír Kremláček.
Česko: Bednář – Bláha, Kremláček, Krutil, Hampl, Hrádek, Kovář, Talafa – Chlubna, Konečný, Malát – Rouha, Vrhel, Slavíček – Klimo, Urban, Slanina – Jiruš, Handl, Malý – Binias. Trenéři: Beran, Plodek a Skuhrovec.
Finsko: Jatkola – Viro, Määttä, Nyman, Jurmo, Paaso, Aho, Rajaniemi, Hölsömäki – Luoto, Mäenpää, Simontaival – Järventie, Helenius, Liukas – Kaski, Uusikartano, Korkalainen – Isiguzo, Kantola, Myllyaho. Trenéři: Laine a Miettinen.

Švýcarsko – USA 2:6 (1:0, 1:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Lindemann (Bottini, Allenspach), 23. Canonica (Bottini, Allenspach) – 22. Beniers (Berard, Kleven), 24. Sanderson (Dzhaniyev), 26. Strand (Smilanic, Yoder), 28. Beniers (Peterson, Smilanic), 36. Berard (Bordeleau, Beniers), 52. Kleven (Bordeleau).

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Švédsko 2 2 0 0 0 9:3 6
2. USA 2 2 0 0 0 7:2 6
3. Česko 3 1 0 1 1 3:4 4
4. Finsko 2 0 1 0 1 4:6 2
5. Švýcarsko 3 0 0 0 3 4:12 0

Další program turnaje ve Švédsku

Sobota 9. listopadu:
13:00 Finsko – USA (Sundsvall)
16:30 Švédsko – Česko (Sundsvall)

Neděle 10. listopadu:
11:00 Švýcarsko – Finsko (Sundsvall)
14:30 Švédsko – USA (Sundsvall)

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz