Petr bere výprask na sebe a věří: Teď překvapíme celý svět

Foto: Jakub Homoľa / HockeySlovakia.sk

Co fungovalo na Finy a Američany, to na Rusy neplatilo. I sám trenér české osmnáctky Jakub Petr si chce vzít z debaklu 1:11 ponaučení, ale momentální úkol má jiný: Nastartovat hráče v hlavách tak, aby ve čtvrtfinále mohli navázat na předchozí výkony a porazit Kanadu.

Hokejista sezony

Jak přesně dokážete pojmenovat, co bylo v utkání s Ruskem špatně, že skončilo až takovým debaklem?
Možná to byla moje trenérská chyba, možná jsme měli být pasivnější. Spolu s dalšími trenéry jsme věřili našemu agresivnímu stylu, ale ty věci jsme od prvního střídání neplnili a nedostupovali jsme situace. A nejhorší je, když jsou na vás Rusové připravení. Díky všem řečem kolem našich výkonů na mistrovství byli strašně v pozoru. První dva góly jim určitě pomohly a potom – když to řeknu objektivně – byla krása se dívat, co ti hráči předváděli. I já to beru na sebe. Možná jsme měli styl hry změnit, ale tentokrát se ta jejich mašina zkrátka těžko zastavovala.

Když skóre narůstalo, mohli jste se v uvozovkách jenom modlit, až bude konec, že?
Jasné, to jsem zažíval už v minulosti a na reprezentační střídačce asi nejsem jediný. Ale zažili to tady třeba i Švédové. Jsou to jedni z aspirantů na titul a dostali (od Kanady) dvanáct gólů. Koukali jsme na ně a říkali si, že jim to nepřejeme, a bohužel to teď potkalo nás. Tuhle porážku ale skousnu, pořád je lepší než ta s Finy.

„Zatím jsme tady s prominutím ho*** dokázali. Teď je to o jednom zápase.“

Cítíte z hráčů, že na ni opravdu dokáží rychle zapomenout a do čtvrtfinále jít s čistou hlavou?
Rozhodně, proto jsme spolu byli tři měsíce. Teď dostali ostrý vzkaz, nejenom ode mě, ale i od zbytku realizačního týmu. Tohle je ale pro nás trenéry nejtěžší: Během příštích osmačtyřiceti hodin musíme z mužstva zase udělat to, které tady bylo na začátku turnaje. Věřím, že to zvládneme a budeme připraveni na čtvrtfinále. Jedna věc mě ale neustále trápí.

Rychle zapomenout ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Sobota 1. května 2021

Jaká?
Je to fajn parta kluků, kteří jsou strašně poslušní a hodní. Plní systém, který je ušitý přesně na tohle mistrovství, na úzké hřiště. Dělají všechny věci, které mají, když se samozřejmě nebavíme o zápase s Ruskem. Ale trápí mě exekuce v rozhodujících fázích utkání.

„Tohle je ta darda, kterou dostáváme. Zatím nemáme individuální dovednosti. Hráči je budou mít ve 22 nebo 23 letech, ale abychom mohli získávat medaile na osmnáctkách nebo dvacítkách, tak je potřebujeme dřív.“

Stojíte si za tím, že pokud budete proměňovat víc šancí a vyvarujete se faulů, můžete opravdu hrát s každým?
Ano, ale tohle nejde změnit během dvou dnů. To je apel na nás trenéry v Česku. Říkali to trenéři přede mnou, říkal to Karel Mlejnek, říkal jsem to i dřív já... Tohle je ta darda, kterou dostáváme. To je pořád ten rozdíl. Zatím nemáme individuální dovednosti. Hráči je budou mít ve 22 nebo 23 letech, ale abychom mohli získávat medaile na osmnáctkách nebo dvacítkách, tak je potřebujeme dřív. To je vzkaz pro nás české trenéry.

Plán před čtvrtfinále? „Za tímhle zápasem uděláme tlustou čáru. Budeme chtít hrát tak, jako jsme hráli ty předchozí. A vyhrát,“ hlásí útočník Jakub ALTRICHTER ??

Zveřejnil(a) Hokej dne Neděle 2. května 2021

Před čtvrtfinále vás tradičně čeká den volna. Jakým způsobem budete k hráčům promlouvat?
Chci na to jít s klidnou hlavou, popravdě už celou třetí třetinu jsem o tom přemýšlel a ten zápas v uvozovkách skoro nesledoval. Cítím, že já i moji kolegové jsme v tomhle silní. Fakt jsme parta, i když vím, že jsem o tom mluvil před mistrovstvím. Můj vzkaz hnedka po zápase byl takový: Hele, mluví o vás celý svět, všechny jste tady svým hokejem překvapili. Dneska jste zase ukázali, že můžete být i na té poražené straně. Ale zatím jsme tady s prominutím ho*** dokázali. Teď je to o jednom zápase. Teďka se ukáže, jestli o nás budou jenom mluvit, že „kdyby, kdyby“, nebo jestli ukážeme, že se vyplatí všechno, co jsme tomu obětovali. Já jsem stoprocentně jistý, že na té modré čáře budeme před zápasem připravení a překvapíme celý svět.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz