Pešána u dvacítky střídá Varaďa, osmnáctku povede Hadamczik

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

Výkonný výbor ČSLH dnes schválil realizační týmy mládežnických reprezentací pro následující sezonu 2018-19. Dvacítku převezme po Filipu Pešánovi třinecký Václav Varaďa, devatenáctku povede současný kouč osmnáctky David Bruk, kterého nahradí Alois Hadamczik. K hráčům do sedmnácti let se pak posune Karel Beran a nejmladší reprezentanty bude trénovat Petr Haken.

Nový fanshop

Hlavním trenérem juniorské reprezentace U20 byl jmenován Václav Varaďa, dvojnásobný mistr světa, dlouholetý hráč NHL a dosavadní trenér výběru U19. Po dohodě s klubem bude současně působit i jako trenér HC Oceláři Třinec. Hlavním trenérem reprezentace U19 se stal David Bruk, který působí u mládežnických výběrů řadu sezon a v současnosti vede reprezentaci U18.

Hlavním trenérem reprezentace U18 se stal někdejší kouč dospělé reprezentace Alois Hadamczik, medailista z olympijských her a světových šampionátů. Hlavním trenérem reprezentace U17 byl jmenován Karel Beran, který tak bude pokračovat s hráči letošního ročníku U16, hlavním trenérem reprezentace U16 Petr Haken, dosavadní trenér výběru U17.

Prvním úkolem trenérů, kteří byli ve všech případech zvoleni jednomyslně, bude sestavení realizačních týmů. V souladu s obvyklou koncepcí s nimi ČSLH podepíše ČSLH roční smlouvy s platností pro sezonu 2018-19.

„Václav Varaďa je představitelem nové trenérské generace, která se stále výrazněji prosazuje nejen v mládežnickém, ale i v dospělém hokeji,“ uvedl v této souvislosti prezident ČSLH Tomáš Král.

„Věříme, že naváže na úspěchy, které získal se svými svěřenci v předchozích sezonách, především premiérové vítězství na Hlinkově memoriálu a první medaili na World Junior A Challenge v Kanadě. Na druhé straně Alois Hadamczik reprezentuje trenérskou zkušenost. V minulosti úspěšně působil i u juniorské reprezentace, se kterou přivezl v roce 2005 ze světového šampionátu dvacítek bronz.“

Foto: Lukáš Kaboň, cslh.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz