Páté místo pro osmnáctku. Vracíme se hodně zklamaní, přiznal Rychlovský

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(SOČI, od našeho zpravodaje) Národní tým do osmnácti let se z ruské generálky před blížícím se mistrovstvím světa vrací bez vytoužené medaile. Výhra Finů nad Švédy na závěr turnaje v Soči odsunula Čechy na konečné páté místo. „Po Finech jsme byli na koni. Věřili jsme v úspěch, ale pak se to zlomilo,“ smutnil Jakub Rychlovský, útočník nejpočetněji zastoupeného Liberce.

Carlson Hockey Games 2019 Brno

Jaký byl ruský turnaj ve vašich očích?
Je to neúspěch. Jeli jsme do Soči udělat medaili, a to se nám nepovedlo. Skončili jsme nakonec pátí, takže se vracíme hodně zklamaní.

Co je příčinou toho, že to nedopadlo lépe?
Začali jsme výborně, když jsme porazili 6:3 Finy. Byli jsme na koni a celý tým věřil, že bychom mohli dosáhnout na nějaký úspěch. Ale pak se to zlomilo. S Rusy se nám to nepovedlo. Švédy jsme mohli porazit, ale bohužel se nám to nepodařilo. Škoda. A Amerika? Ta nás totálně přejela.

Na turnaji pospolu chvíli působila kompletní benátecká formace. Bylo pro vás ideální hrát se spoluhráči z klubu i v národním týmu?
Tady jsou všichni hokejisté kvalitní, takže je v podstatě jedno, s kým nastoupím. V Benátkách spolu hrajeme takto pohromadě přibližně čtvrt sezony. V Soči nás trenér vrátil k sobě na třetí třetinu utkání se Švédy. Dali jsme dva góly, to nám určitě prospělo. Proti Americe jsme však trenérovu důvěru nesplatili a dostali jsme dvě branky hned v první třetině, takže naše společné působení bych hodnotil tak padesát na padesát.

Jedním z problémů mužstva v Soči byla velká nedisciplinovanost. Jak se zbytečných trestů vyvarovat?
Dělali jsme zbytečné fauly v útočném pásmu, viz já v zápase s USA. Dvakrát jsem hloupě fauloval v útočné třetině a dostali jsme z toho jeden gól. Nedovolené zákroky hokejkou většinou pramení z toho, že člověk nebruslí. Místo toho, aby udělal dva kroky navíc, se po soupeři zbytečně sápe hokejkou.

„Budeme tam pracovat na taktice a na tom, abychom se vyvarovali faulů.“

Na turnaji jste dal jeden gól v zápase se Švédy. Jakou radost vám přinesl?
Za gól jsem určitě rád, ale vyměnil bych ho za nějaký týmový úspěch. Je škoda, že z toho nebylo víc. Ten gól byl vyrovnávací, jenže hned v dalším střídání jsme inkasovali rozhodující branku a už se nám to nepodařilo otočit.

Bylo to pro vás příjemnější, že se v Soči sešlo hned pět Liberečanů?
Jasně. Na pokoji jsem byl s Adamem Najmanem. Celkově ale máme dobrou partu, takže se to ani nějak nedělí na skupinky hráčů ze stejného klubu. Nezáleží na tom, jestli je hráč ze Švédska, Finska, nebo české ligy.

Co by měl národní tým před šampionátem nejvíce vypilovat?
Před mistrovstvím máme soustředění v Kravařích. Budeme tam pracovat na taktice a na tom, abychom se vyvarovali faulů. Za čtyři zápasy jsme dostali sedm branek v oslabení, takže na tom bychom také měli zapracovat. To samozřejmě platí i o přesilovkách. Dnešní hokej se rozhoduje právě v těchto klíčových situacích.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz