Pastora čeká pikantní série: Motivace proti Vítkovicím? Byla, je a bude

Foto: pastorova.rajce.idnes.cz

Třinečtí junioři postoupili z prvního místa skupiny G a ve čtvrtfinále play off narazí na největšího rivala z Vítkovic. Ocelářské derby si užije šestnáctiletý útočník David Pastor, jenž právě z Ridery před sezonou odešel do Třince. „Motivace proti Vítkovicím vždycky byla, je a bude,“ přiznává.

HokejkaTV

Před sezonou jste se přesunul z Vítkovic do Třince. Jak se to seběhlo?
Ve Vítkovicích mi bylo řečeno, že bych měl jít hrát do Frýdku nižší juniorskou ligu. A taky tam trénovat. Po konzultaci s rodiči jsme si řekli, že bych ještě chtěl zkusit extraligu, tak jsem se dostal do Třince.

Proč vaše kroky mířily zrovna k největšímu ocelářskému rivalovi?
Báli jsme se, že bych ztratil kontakt s extraligou, kdybych šel do Frýdku. Nejblíž je Třinec, což mi umožnilo, abych zůstal na škole a nemusel se stěhovat, protože bydlím na půl cesty. Přišlo nám to nejrozumnější. V Třinci jsem dostal šanci, kterou mi nebyli schopní ve Vítkovicích dát, což chápu, protože skládali tým. Respektuju to, ale šel jsem to prostě zkusit jinam. U Ocelářů to vyšlo.

„V Třinci jsem dostal šanci, kterou mi nebyli schopní ve Vítkovicích dát.“

Jak tento fakt přijali spoluhráči – v ten moment bývalí a budoucí?
Kluci si ze mě dělali legraci, ale žádná negativní energie. Kluci mě v pohodě přijali a kluci ve Vítkovicích to taky pochopili. Všechno proběhlo v pohodě.

Pojďme k aktuálnímu dění. Jak hodnotíte vaše prvenství ve skupině o play off?
Zvládli jsme to velice dobře, hráli jsme týmově. Dokázali jsme hrát pod tlakem a jsme rádi, že se nám povedlo postoupit, protože to nebylo nejlehčí. Všechny zápasy byly zlomové a důležité. Museli jsme do všech jít s plným nasazením a být schopni nechat na ledě všechno, abychom vyhráli.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Byla Slavia největším soupeřem, jak povídá tabulka? A co říkáte na Red Bull?
Všichni soupeři byli těžcí. Slavia bylo hodně těžká, protože nemá takovou individualitu, ale šla jako tým se srdcem. Slávisti byli velice dobří, a proto jsme s nimi měli takové problémy. Je nepopsatelné, že jsme vyřadili Salcburk, ale hokej jde dál. Musíme se připravit na další zápasy.

Teď vás čeká čtvrtfinálová série s Riderou. Jak moc to bude výjimečné?
Moc se těším, ale beru to jako každý jiný zápas. Jsem připravený nechat na ledě všechno. Motivace proti Vítkovicím vždycky byla, je a bude. Už play off je motivace sama o sobě. Asi budu i trošku nervózní.

„Nejbližším cílem je dostat se přes Vítkovice a potom až na titul, ale to už hodně předbíháme.“

Jak moc vám pomůže, že jste se potkávali celou sezonu?
Je dobře, že jsme s nimi hráli v nadstavbě, protože víme, co od nich můžeme očekávat a můžeme se na ně dobře připravit. Půjdou do nás tvrdě. Budou mít nějaké individuality a budou odhodláni nechat na ledě všechno, aby vyhráli. Budou rozhodovat maličkosti, například zakončení nebo dobré přihrávky.

Jelikož znáte hráče soupeře, bude moci něco z toho využít proti nim?
Možná podvědomě ano, ale při hře je každý z hráčů nepředvídatelný. Nedá se říct, že je tak dobře znám, abych věděl, co udělají. Budu hrát svoji hru a budu se soustředit na sebe.

Kde je největší síla vašeho týmu a jaké máte cíle?
Dokážeme se podpořit za každého stavu, nevzdáváme se a bojujeme až do konce. Náš cíl je, abychom se s naší hrou, kterou umíme, dostali co možná nejdál. Pokud možno vyhráli extraligu juniorů, ale to už hodně předbíháme. Teď je nejbližším cílem dostat se přes Vítkovice.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz