Otevřelo mi to oči, přiznává Vogel po reprezentační premiéře

Foto: Jari Mäki-Kuutti / Finnish Ice Hockey Association

Reprezentace do devatenácti let odehrála tři přátelská utkání ve Finsku, odkud si odvezla jednu výhru. Cennější jsou však zkušenosti s mezinárodním hokejem, tím spíš s řadou nováčků v týmu, mezi nimiž byl i karlovarský zadák Jakub Vogel.

Jakube, byl jste nervózní, když jste musel naskočit do mezinárodních zápasů bez předchozích zkušeností?
Nervózní jsem nebyl, i když jsem úplně nevěděl, co od toho můžu čekat. Tušil jsem, že to bude určitě rychlejší a techničtější hokej, takže nebude tolik času na rozhodování, co mám udělat. Nakonec mezinárodní hokej moje očekávání splnil, byl o dost rychlejší než v extralize juniorů, ale pro mě určitě dobrá zkušenost do budoucna.

Jak jste si užil nominaci?
Dozvěděl jsem se to na rozbruslení v Pardubicích od pana Eismanna. Byl to úžasný pocit a trošku splněný sen – hrát se lvíčkem na hrudi. Můžu to brát jako takovou odměnu za povedenou část na začátku sezony.

Projevilo se proti Finsku, že jste nebyli úplně nejzkušenější tým?
Myslím, že jsme neodehráli špatná utkání, kromě výpadku ve druhém zápase, kdy jsme udělali zbytečné fauly, ze kterých nám tam napadaly góly. Každý se tam chtěl ukázat a šel do toho na 110 procent. Hráli jsme týmově a bojovali, i když nám chyběla sehranost.

Co stálo za jediným vítězstvím?
První zápas jsme odehráli velmi dobře, i když tam bylo hodně chyb, ale ubojovali jsme to dobrou taktikou proti soupeři. Hráli jsme týmově a s větší zodpovědností než v dalších utkáních, ve kterých jsme úplně neplnili, co jsme měli dané od trenérů.

„Byl to úžasný pocit a trošku splněný sen – hrát se lvíčkem na hrudi.“

Proč?
Před zápasy jsme si na poradě řekli, čemu se chceme vyvarovat, ale úplně se nám to nepovedlo plnit, takže z toho pramenily chyby, následně zbytečné fauly a individuální chyby. Potom přišly i góly. Ve druhém zápase jsem měli hned na začátku několik vyloučení, ze kterých jsme dostali góly. Asi jsme měli málo pohybu, ale nedokážu přesně říct proč.

Výkon v závěrečném utkání se zase zvedl, ale na výhru to nestačilo…
Třetí zápas jsme mohli urvat na svoji stranu, ale nedokázali jsme dát gól, abychom srovnali. Prostě jsme neproměnili šance, které jsme měli, zato Fini dali skoro vše.

Foto: Jari Mäki-Kuutti / Finnish Ice Hockey Association

Obecně jste nedali moc gólů. Čím to bylo?
Hrálo se na malém hřišti, kde není na nic čas, takže se musíme rozhodovat rychleji a v tom nám pak chyběla pohotová koncovka. O tom se teď hodně mluví, ale já si osobně myslím, že se celkově zakončení posouvá k lepšímu. Například ve Varech na tom pracujeme na každém tréninku a lepší se to.

Jak jste byl spokojený se svým osobním výkonem?
Podle mě měl stoupající tendenci. Na začátku jsem měl spoustu chyb, ale časem se to zlepšovalo. Možná to bylo i tím, že nejsem zvyklý hrát na tak malém hřišti, protože v Česku jsou většinou velké plochy, kde je na všechno čas. Vždycky ale může být výkon lepší.

„Z reprezentace si určitě odnáším hodně zkušeností do budoucí práce a hlavně dobré vzpomínky na partu, která se tam sešla a už nemohla být asi lepší.“

Co jste si ze tří zápasů odnesl?
Z reprezentace si určitě odnáším hodně zkušeností do budoucí práce a hlavně dobré vzpomínky na partu, která se tam sešla a už nemohla být asi lepší. Zároveň mi to otevřelo oči. Vím, v čem všem se musím ještě zlepšovat, abych byl na stejné úrovni jako Fini.

Co byste řekl na jejich konto?
Jsou velice techničtí hráči, takže je bylo těžké bránit, ale pokud jsme jim hráli do těla, což nikdo nemá úplně rád, dali se bránit v pohodě. Mají špičkové bruslení s pukem a celkově jiné herní myšlení. Obránci si tam více dovolí, což je pro mě dobré vidět, protože si z toho můžu hodně vzít a následně to přenést do budoucna.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz