Osmnáctku čeká šichta ve Švédsku, vyzve i následníky Hughese

Josef Koláček | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Další těžký turnaj absolvují v listopadu čeští reprezentanti do osmnácti let. Svěřenci Karla Berana se vydají do švédského Sundsvallu, kde letos poprvé narazí i na elitní výběr Američanů.

HokejkaSHOPvanoce

Čeští mladíci v říjnu třikrát prohráli na domácí půdě s Ruskem. Některé solidní pasáže nedokázali přetavit v úspěch, klíčové okamžiky pro sebe vždy urvali dovednostně šikovnější hráči sborné. Ve Švédsku teď osmnáctka narazí zase na čtveřici jiných soupeřů.

Všechny přitom vyzve ve čtyřech dnech po sobě bez odpočinku. Začne rovnou proti Američanům, kteří na listopadový turnaj už vozí svůj nejsilnější výběr z národního rozvojového programu – na rozdíl od Hlinka Gretzky Cupu, kde je Češi (včetně přípravy) dvakrát porazili.

Na místě je tedy pozornost a respekt. Ovšem český ročník 2002 už v sedmnáctce dokázal elitní tým Spojených států zdolat, a to v souboji o konečnou sedmou příčku na World Hockey Challenge (2:1). Dvakrát s ním naopak jasně padl, ve skupině téhož turnaje (1:5) a poté na únorovém klání ve Švédsku (0:3).

Druhým sokem na nadcházejícím turnaji budou Švýcaři, s nimiž se národní tým v srpnu na Hlinkovi nečekaně trápil, třetím Finové, kterým jednoznačně podlehl, a posledním pak domácí Švédové, bronzový celek letní přehlídky talentů.

Michael Krutil

Michael Krutil | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Trenéři nadále nemohou počítat se zámořskými krajánky, naopak si na poslední akci v Příbrami řekla o nominaci řada hráčů. Zkušená jména jako Jan Bednář, Jan Hampl, Marek Bláha či Tomáš Chlubna tak znovu doplní třeba Stanislav Vrhel, Vojtěch Jiruš, Lukáš Stehlík nebo Josef Slavíček.

Brankářskou dvojici s Bednářem vytvoří Oldřich Cichoň, jenž si proti Rusům nezachytal, ale teď už se na první start od šestnáctky může těšit. Po zdravotních lapáliích je zpátky tahoun Tobiáš Handl, smůlu z předešlého kempu chce vykoupit Jakub Konečný, po Memoriálu se vrací rovněž Jakub Malý a Dominik Binias ze švýcarského Fribourgu.

Jen mezi náhradníky naopak zůstali Ondřej Baláž, Dominik Vacík nebo Pavel Matěj. Nicka Malíka a Jana Myšáka využije dvacítka.

Český tým se sejde v sobotu 2. listopadu ve Slaném, kde bude v neděli trénovat a v pondělí se vydá do Švédska. Své zápasy sehraje od středy 6. do soboty 9. listopadu, třikrát se představí v Sundsvallu, jen čtvrteční duel se Švýcary absolvuje v nedaleké Njurundě.

Jan Hampl

Jan Hampl | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Jan Bednář (Karlovy Vary), Oldřich Cichoň (Sparta Praha).

Obránci:
Jan Hampl, Filip Kovář (oba Liberec), Vladimír Kremláček (Plzeň), Michal Hrádek (Pardubice), Tadeáš Talafa (Zlín), Marek Bláha, Michael Krutil (oba Sparta Praha).

Útočníci:
Vojtěch Jiruš (Liberec), Lukáš Stehlík (Litvínov), Tomáš Chlubna (Jihlava), Tobiáš Handl (Olomouc), Josef Koláček, Stanislav Vrhel (oba Chomutov), Sebastián Malát, Jan Slanina (oba Plzeň), Michal Rouha (Pardubice), Jakub Malý (Kometa Brno), Dominik Binias (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko), Josef Slavíček, Jakub Konečný (oba Sparta Praha).

Náhradníci:

Brankáři: Pavel Čajan (Liberec). Obránci: Daniel Malák (Plzeň), Dominik Vaněk (Chomutov), Jakub Naar (Hradec Králové), Ondřej Baláž, Jakub Kroupa (oba Litvínov), Dominik Vacík (Mladá Boleslav). Útočníci: Tomáš Urban (Kladno), Pavel Matěj, Nico Geidl (oba Třinec), Dominik Luža (Zlín), Joshua James Mácha, Daniel Ministr (oba Olomouc), Michal Simon (Mladá Boleslav), Michal Klimo (Sparta Praha).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Milan Plodek a Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Videotrenér: Tomáš Vrábel
Lékař: MUDr. Jiří Dvořák
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustod: Pavel Štechmüller

Program turnaje ve Švédsku

Středa 6. listopadu:
16:00 USA – Česko (Sundsvall)
19:30 Švédsko – Švýcarsko (Sundsvall)

Čtvrtek 7. listopadu:
19:00 Česko – Švýcarsko (Njurunda)
19:00 Švédsko – Finsko (Kovland)

Pátek 8. listopadu:
15:00 Česko – Finsko (Sundsvall)
18:30 Švýcarsko – USA (Sundsvall)

Sobota 9. listopadu:
13:00 Finsko – USA (Sundsvall)
16:30 Švédsko – Česko (Sundsvall)

Neděle 10. listopadu:
11:00 Švýcarsko – Finsko (Sundsvall)
14:30 Švédsko – USA (Sundsvall)

Michal Rouha

Michal Rouha | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz