Osmnáctka vyrukuje na Rusy. Bez Myšáka i krajánků, zato se 14 nováčky!

Foto: Karel Švec, Český hokej

Česká reprezentace do 18 let se po Hlinka Gretzky Cupu chystá na další akci, kde otestuje téměř kompletně obměněný tým adeptů ročníku 2002. A že to bude pěkně ostrá zkouška: Svěřenci Karla Berana vyzvou v Příbrami mezi 10. a 12. říjnem favorizované Rusy.

HokejkaTV

Sborná v čele s brankářským supertalentem Jaroslavem Askarovem letní Hlinka Gretzky Cup ovládla, když v břeclavském finále porazila Kanadu 3:2. O to větší očekávání vzbuzuje její návrat na českou půdu, který proběhne tradičně v říjnu mimo oficiální mezinárodní přestávku.

Samozřejmě záleží, s jakým kádrem Rusové dorazí, ale může to být velmi silná sestava – drtivá většina jejich tahounů hraje v domácích soutěžích. Loni v Příbrami zářil třeba Vasilij Podkolzin. Rusko tehdy vyhrálo první dva zápasy, třetí brali Češi; právě v závěrečné bitvě vyvolal frustrovaný soupeř hromadnou bitku na ledě a málem i v ochozech stadionu!

Jasná už je nominace, kterou do emotivních bitev povolal český trenér Karel Beran. A oproti srpnové přehlídce talentů prošla opravdu velkou obměnou.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Důvodů je spousta. Ať už odchody do zahraničí (Gut, Macháček, Ivan, Novák, Binias), bežící extraliga (Myšák), zranění (Handl), či prostě snaha nechat odpočinout prověřenější jména (Vacík, Matěj, Konečný či další) a místo nich vyzkoušet hráče z širšího kádru. Z Hlinka Gretzky Cupu by mělo na akci jet pouze sedm jmen, ale další figurují mezi náhradníky.

Důležité pro osmnáctku je uvolnění brankářských es Jana Bednáře s Nickem Malíkem, které doplní Oldřich Cichoň. V poli sáhli trenéři k netradičnímu kroku, když povolali osm obránců a jedenáct útočníků.

Premiérové starty v kategorii U18 zapíše plných čtrnáct hokejistů! Nejméně reprezentačních zkušeností z nich mají olomoucký Daniel Ministr a sparťani Cichoň s Josefem Slavíčkem, všichni naskočili do jediného utkání za šestnáctku.

Český výběr se sejde v Příbrami v neděli 6. října večer, zápasy sehraje od čtvrtka 10. do soboty 12. října. První dva startují v 17:30, třetí pak v 16 hodin.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nominace českého týmu

Brankáři:
Jan Bednář (Karlovy Vary), Nick Malík (Třinec), Oldřich Cichoň (Sparta Praha).

Obránci:
Jan Hampl, Filip Kovář (oba Liberec), Marek Bláha, Michael Krutil (oba Sparta Praha), Vladimír Kremláček (Plzeň), Michal Hrádek (Pardubice), Jakub Naar (Hradec Králové), Tadeáš Talafa (Zlín).

Útočníci:
Vojtěch Jiruš (Liberec), Lukáš Stehlík (Litvínov), Tomáš Chlubna (Jihlava), Joshua James Mácha, Daniel Ministr (oba Olomouc), Josef Koláček, Stanislav Vrhel (oba Chomutov), Josef Slavíček (Sparta Praha), Sebastián Malát, Jan Slanina (oba Plzeň), Michal Rouha (Pardubice).

Náhradníci:

Brankáři: Pavel Čajan (Liberec), Jakub Málek (Vsetín). Obránci: Daniel Malák (Plzeň), Dominik Vaněk (Chomutov), Václav Svach (České Budějovice), Ondřej Baláž (Litvínov), Dominik Vacík (Mladá Boleslav). Útočníci: Jakub Konečný (Sparta Praha), Jakub Malý (Kometa Brno), Nico Geidl, Pavel Matěj (oba Třinec), Dominik Luža (Zlín), Tomáš Urban (Kladno), Michal Simon, Jan Závora, Petr Šíma (všichni Mladá Boleslav).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Karel Beran
Asistenti trenéra: Milan Plodek a Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Videotrenér: Jakub Zelenka
Lékař: MUDr. Pavel Mendrek
Kustod: Pavel Štechmüller

Program zápasů v Příbrami

Čtvrtek 10. října:
17:30 Česko – Rusko

Pátek 11. října:
17:30 Česko – Rusko

Sobota 12. října:
16:00 Česko – Rusko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz