Osmnáctka trénuje nekompletní. Dajčar a Blümel zatím nepřiletěli

Foto: Jakub Prchal

(PLYMOUTH, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté do 18 let po sobotním příletu v neděli poprvé vyjeli na ledovou plochu v Plymouthu a začali tak přípravu na duely s Finskem, Spojenými státy, Ruskem a Švédskem. Kádr ale ještě nemají kompletní, kvůli potížím na letišti chybí krajánci Tomáš Dajčar a Matěj Blümel.

Plekanec Chance liga

„Je to trochu komplikace, protože jsme s nimi počítali. Věříme, že už během pondělí přiletí. S přípravou na první utkání s Finskem ještě počkáme, abychom ji mohli dělat společně i s nimi,“ vysvětluje asistent trenéra Tomáš Martinec.

Na americký turnaj realizační tým vybral zejména hráče, kteří budou tvořit kostru týmu na nadcházejícím dubnovém mistrovství světa. „Ve Švýcarsku jsme v prosinci hodně zkoušeli, dnes tu sedíme v takřka nejsilnějším složení. Ještě nám tu chybí někteří kluci jako třeba Libor Zábranský, kterého neuvolnil klub, nebo někteří zranění hráči,“ pokračuje Martinec.

První trénink české osmnáctky v Plymouthu

Součástí soupisky jsou i dva mladíci ročníku 2001. „Filip Přikryl a Michal Teplý jsou oba hráči, kteří patří do širšího kádru pro nadcházející mistrovství světa. Důležité bude, jak se jim povede turnaj v Plymouthu, protože předpokládáme, že soupeři tady budou už v hodně silném složení. Uvidíme, jak obstojí v tak těžkém turnaji,“ přemýšlí.

Benjamínek Přikryl o MS osmnáctek: Udělám všechno, abych tam jel! »

U brankářů je podle jeho slov situace jednodušší. „Jedničkou je Dostál, pro mistrovství počítáme i s Dvořákem a Kolářem. Budeme spoléhat na týmové pojetí hry a soudržnost, protože konkurence v osmnáctkách je opravdu silná.“

Martinec zároveň ví, že na turnajích jsou klíčové i přesilovky. „Ve Švýcarsku jsme v nich bodovali docela hodně. Přesilovky rozhodují zápasy a pro nás je důležité, abychom z nich dokázali vždy vytěžit co nejvíce. Budeme se na ně zaměřovat na tréninku, ještě ale čekáme na krajánky ze zámoří,“ opakuje asistent trenéra.

Program turnaje v Plymouthu

Úterý 13. února:
21:30 Česko – Finsko

Středa 14. února:
1:00 Švédsko – USA
21:30 Finsko – Rusko

Čtvrtek 15. února:
1:00 Česko – USA
21:30 Rusko – Česko

Pátek 16. února:
1:00 Finsko – Švédsko
21:30 Švédsko – Česko

Sobota 17. února:
1:00 USA – Rusko
21:30 Rusko – Švédsko

Neděle 18. února:
1:00 USA – Finsko

Poznámka: Začátky utkání jsou uvedeny v českém čase, v Plymouthu je o šest hodin méně.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz