Osmnáctka před Davosem zúžila kádr, vypadlo z něj 9 hráčů

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Trenéři české reprezentace do 18 let provedli těsně před odjezdem na trojzápas do Švýcarska řez v kádru. Ten už z velké části napovídá i o šancích hráčů směrem k Hlinka Gretzky Cupu.

Fanshop národního týmu

Ze 34 hráčů museli trenéři na soustředění v Rokycanech vyškrtnout devět jmen, měli na to přitom jen tři dny a pět tréninkových jednotek. Nakonec se rozhodli, že do Švýcarska vezmou dva brankáře, osm obránců a relativně širší počet patnácti útočníků.

V brankovišti si prostor na nadcházející akci podělí dva Moravané – Michael Schnattinger a Jan Špunar, mužstvo tedy opustili Štěpán Maleček s Ondřejem Bizoněm.

Do zadních řad osmnáctky se nevešli Antonín Kareš, Jakub Hrdlička, Tadeáš Tůma a Jakub Jerman. Z útočníků odjeli domů Vojtěch Polák, Tomáš Trunda a Ondřej Hrabík.

Neznamená to však, že pro jmenované hráče pohasla možnost zúčastnit se prestižního turnaje.

„Není to garance, že kdo pojede do Švýcarska, bude na Hlinkovi. A že hráči, kteří nás teď opustí, se před Hlinkou nezapojí do přípravy,“ říkal už v průběhu kempu trenér Jakub Petr. Podobné věty pak opakoval hráčům i při oznámení verdiktu.

Nominace na trojzápas v Davosu

Brankáři (2):
Michael Schnattinger (Kometa Brno), Jan Špunar (Olomouc).

Obránci (8):
Tomáš Cibulka (Liberec), František Němec (Kometa Brno), Denis Puchala, Matěj Prčík (oba Vítkovice), Filip Krajčík (Karlovy Vary), Marek Alscher (Lahti, Finsko), Aleš Čech (Oulu, Finsko), Zdeněk Dobeš (De Smet Jesuit High, USA).

Útočníci (15):
Jakub Hujer (Liberec), Marek Soukup (Plzeň), Matyáš Šapovaliv (Rytíři Kladno), Eduard Šalé (Kometa Brno), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Jiří Kulich, Robin Sapoušek, Dominik Rymon, Samuel Šmajda (všichni Karlovy Vary), Jonáš Jungwirth (Jihlava), Adam Bareš (Lahti, Finsko), Dominik Petr (Rauma, Finsko), Adam Jecho (Tappara Tampere, Finsko), František Formánek (Pardubice), Filip Juříček (Jyväskylä, Finsko).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Jakub Petr
Asistenti trenéra: Radim Skuhrovec a Darek Stránský
Trenér brankářů: Martin Falter
Kondiční trenér: Tomáš Krámský
Videotrenér: Michal Rejzek
Lékař: MUDr. Jan Jandejsek
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustod: Martin Pečinka

Program zápasů

Středa 21. července:
17:00 Švýcarsko – Česko

Čtvrtek 22. července:
15:30 Švýcarsko – Česko

Pátek 23. července:
14:00 Švýcarsko – Česko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz