Osmnáctka má nejspíš jasno. MS je zrušené, píší v zámoří

Foto: Karel Švec, Český hokej

AKTUALIZOVÁNO – O ukončení domácích mládežnických soutěží už rozhodl výkonný výbor Českého hokeje, zbývá definitivně potvrdit osud reprezentačních výběrů. I tady se ale bohužel zdá být jasno. Mistrovství světa do 18 let se kvůli pandemii koronaviru podle všeho neodehraje.

partneři českého hokeje

Poslední turnaje sezony pro kategorie U16 a U17 už zrušili Finové coby jejich organizátoři, s otazníkem teď zůstává osud mistrovství světa do 18 let. I když otazník je to spíš jen teoretický.

Americký prezident Donald Trump totiž vyhlásil (prozatím) třicetidenní zákaz cestování do Spojených států ze zemí Evropské unie, a to s platností od 14. března. Šampionát má začít sice „až“ 16. dubna, ale vzhledem k plánované přípravě jeho účastníků za mořem i aktuální světové situaci se zdá být jasné, že mistrovství nebude moci v daném termínu proběhnout.

Ve čtvrtek večer navíc na Twitteru reprodukoval Bob McKenzie z kanadské televizní stanice TSN telefonát s prezidentem Mezinárodní hokejové federace Reném Faselem, jenž mu údajně potvrdil, že šampionát je zrušený. Ovšem IIHF zatím oficiální zprávu nevydala.

Co je prozatím potvrzené, že plánovaný kemp české reprezentace se příští týden v Jihlavě neuskuteční. Poté, co vláda České republiky vyhlásila nouzový stav, už je zakázán přístup na veškerá sportoviště.

Oficiálně zbývá dořešit také program národního týmu do 19 let, jenž měl ročník zakončit domácím turnajem čtyř zemí v Hodoníně. Stanovisko brzy vydá Český hokej.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz