Osmnáctka jde na odvetu. Bude to lepší a zkusíme vyhrát, slibuje Jiruš

Foto: Karel Švec, Český hokej

Příbram uvidí dnes od 17:30 druhý zápas české reprezentace do 18 let proti stejně starým Rusům. Zda se domácímu týmu povede odveta za úvodní porážku 0:1, můžete znovu sledovat v přímém přenosu HokejkaTV. Do branky se tentokrát postaví Jan Bednář.

HokejkaTV

Na jedné straně tým s většinou hráčů, kteří neodehráli za osmnáctku ani jeden duel. Na druhé straně vítězové letošního Hlinka Gretzky Cupu, byť bez některých opor. Rozdíl mezi Čechy a Rusy přesto nebyl na úvod akce tak velký, jak by se někdo mohl obávat.

„Měli jsme ten respekt, který musí být před každým zápasem, jiný ne. Výsledek 0:1 určitě zamrzí, je to jeden gól. Bez gólu ale nemůžeme vyhrát,“ ví útočník Vojtěch Jiruš, jenž doposud prožil mezistátní vrchol v soubojích proti Slovákům. „Byl to velký rozdíl, s Rusy to bylo o dost bruslivější a namáhavější utkání. Ale myslím, že jsme se s tím popasovali dobře.“

Češi podle plánu na soupeře vlétli, ale nic se z toho neurodilo. Jediný gól dala sborná z přesilovky ve 48. minutě. „Rusové hráli docela dobře do obrany a bohužel jsme neproměnili šance, které se nám naskytly. Přesilovky rozhodly zápas. Oni ji měli a využili ji, my jsme nedokázali dát góla. Mrzí nás to, hodně dlouho hráli ve čtyřech,“ pokyvuje Jiruš.

Sestavy pro druhý zápas

Česko: Bednář (Cichoň) – Bláha, Kremláček, Kovář, Hampl, Krutil, Talafa, Hrádek, Naar – Chlubna, Vrhel, Malát – Rouha, Mácha, Jiruš – Stehlík, Luža, Slavíček – Slanina, Koláček, Ministr. Trenéři: Beran, Plodek a Skuhrovec.

Rusko: Menšatov (Motorygin) – Kostěnko, Muchamadullin, Muryljov, Kirsanov, Romko, Vaščilin, Jegorov – Pašin, Zlodějev, Didkovskij – Trinějev, Chusnutdinov, Kochanin – Ryčkov, Ťutněv, Burujanov – Šujdin, Šumilin, Kisakov – Zugan. Trenéři: Golubovič, Znarok, Potapov, Popov a Davydov.

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Jelínek, Malý.

ČESKO – RUSKO živě

Tedy jeden gól přece jen čeští mladíci dali – byl to právě Vojtěch Jiruš, kdo hned srovnával na 1:1. Rozhodčí ale rozpažil pro kopnutí puku bruslí. „Asi to bylo správně neuznané, udělal jsem ten pohyb,“ přiznává forvard Liberce, jenž na akci hraje ve druhé formaci s Michalem Rouhou a Joshuou Jamesem Máchou.

„V lajně si docela rozumíme, získáváme puky v jejich obranném pásmu. Šance jsme nějaké měli, ještě to musíme dopilovat, aby to bylo v dalších dvou zápasech lepší. Všichni máme asi stejnou roli, není to úplně rozdělené,“ popisuje jeden z nováčků v týmu.

Český tým ve čtvrtek držel Nick Malík, trenéři tentokrát nasadí Jana Bednáře. „Nick chytal výborně, podržel nás v hodně situacích. Bohužel jsme mu to nedokázali oplatit tím, že bychom udrželi čisté konto. Máme výborné všechny tři gólmany, co jsou tady,“ hlásí Jiruš před odvetou.

I vzhledem k nezkušenému kádru věří, že reprezentanti půjdou nahoru. „Určitě si myslím, že to bude lepší. Podívali jsme se na některé věci na videu a zkusíme s tím něco udělat, abychom vyhráli,“ dodává.

Neuznaný gól Vojtěcha Jiruše

Neuznaný gól Vojtěcha Jiruše | Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz