Online Týden hokeje odstartoval

Právě dnes měly další stovky dětí udělat své první krůčky na ledě. Devátý Týden hokeje ale vzhledem k současným okolnostem bohužel nemůže proběhnout tak, jak ho všichni mají nejraději. Český hokej připravil bohatý edukační program alespoň na internetu.

Aplikace Tipsport extraligy

Týden hokeje vůbec poprvé probíhá online formou. Co přesně to znamená?

Každý den od pondělí 23. do soboty 28. listopadu se na webu Projektu pojď hrát hokej budou vybraní experti věnovat „svému“ tématu týkajícího se vývoje mladých hokejistů. Rodiče s dětmi tak získají spoustu zajímavých informací.

Nezůstanou ale jen v roli čtenářů či posluchačů. V průběhu každého dne se dozvědí o způsobu, jak danému odborníkovi pokládat otázky. Všichni zúčastnění se pak v neděli 29. listopadu sejdou na společném webináři, kde na veškeré dotazy odpoví.

Úvodním tématem o vývoji psychiky mladého sportovce zahajuje Týden hokeje sportovní psycholog Václav Petráš. Věnuje se například otázkám, jak rozvíjet sebevědomí sportovce nebo jak se vyhnout častým chybám v komunikaci s ním.

Jak často komunikujeme: „Hlavně nesmíš dělat hloupé chyby! Tohle se ti stávat nemůže!“
Jak na to jít lépe: „Chyby se stanou, neboj se jich!“ nebo „Když se chceš zlepšovat, znamená to, že občas šlápneš vedle, a to je dobře!“
Proč: Pokud chceme rozvíjet hráče, kteří budou kreativní, kteří se nebudou bát improvizovat a kteří se budou snažit neustále zlepšovat, nutně se s tím pojí celá řada selhání. Nedělejme z chyb katastrofu a zdroj výčitek, jinak se jich hráči budou úzkostně bát.

Jak často komunikujeme: „Dneska to bylo skvělé! Stavíme se po cestě domů do obchodu pro nějakou odměnu!" nebo „Dneska to byla katastrofa. Sedej do auta a poslouchej. Jestli chceš dělat takovéhle chyby, tak to můžeme příště zůstat doma!"
Jak na to jít lépe: „Dnes máme odpoledne naplánovaný skvělý společný program!“ (bez ohledu na výsledek a výkon)
Proč: Rodič by nikdy neměl jakkoli spojovat svůj vztah s dítětem s jeho výkonem v zápase. Měl by být konzistentní a poskytnout mu bezpečné přístaviště, ať už se mu dařilo, či nikoli. I rodiče by se měli mládežnickým sportem bavit, být entuziastičtí a dávat najevo, že se chodí dívat na zápasy svého dítěte rádi. A to bez ohledu na výsledek.

Václav Petráš spolupracuje s Českým hokejem již několik let a své rady předával rodičům také na speciálních přednáškách napříč republikou. Jednu takovou měl například v Třinci:

Jak správně bychom měli z pozice rodiče či trenéra zareagovat na hloupou chybu sportovce?

K dané oblasti má hodně co říct i známý odborník na oblast sportovní psychologie a mentálního koučinku Marian Jelínek. Připomenout si tak můžete jeho videa týkající se specifických témat.

Kompletní informace k tématu a další odkazy najdete v článku na webových stránkách projektu Pojď hrát hokej. Nezapomeňte také sledovat jeho facebookovou stránku, kde se dozvíte o možnosti pokládat otázky.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz