bahis siteleri

Olomouc probudila střídačku a bodovala. Prohry už nás štvaly, říká Janech

Foto: hc-olomouc.cz

V prvních pěti kolech DHL extraligy juniorů vyšel tým Olomouce naprázdno. První body si kohouti připsali až v utkání proti Spartě a na první výhru v základní hrací době si počkali ještě o zápas déle. Vítěztsví 5:2 proti Plzni řídil gólově také Patrik Janech, který do týmu přišel z dorostu Šumperku.

Patriku, poprvé jste vyhráli až v šestém kole. Co se dělo?
Popravdě ani nevím, co se s námi dělo. Když jsme prvních pět zápasů jenom prohrávali, tak nám den za dnem šla psychika dolů, na druhou stranu frustrace úplně cítit nebyla. Na zápas se Spartou jsme se snažili víc vyhecovat, povzbudit. Už jsme chtěli vyhrát, prohry nás štvaly, takhle to dál nešlo. Díky tomu se nám podařilo urvat alespoň dva body. Další den jsme na to navázali a vyhráli. Myslím si, že naše psychika se hodně zlepšila. Doufám, že v tom budeme nadále pokračovat a budeme podávat ještě lepší výkony.

Jak vaše první zápasy vypadaly?
Makali jsme, dřeli, ale štěstí asi nebylo na naší straně. Myslím si, že všechny zápasy byly ubojované, každý z nás do toho dal všechno. Maximum nám ale nestačilo a asi chybělo i to štěstíčko.

„Snažili jsme se na střídačce víc motivovat, aby nás bylo slyšet.“

Jak moc pomohla výhra na nájezdy proti Spartě?
Pomohlo nám to docela hodně. Hlavně skrz tu psychiku, zvedli jsme si sebevědomí. Do dalšího zápasu se nám šlo lépe, protože jsme už konečně měli nějaké body.

Změnili jste do dalšího zápasu i něco viditelného, nebo šlo jen o nastavení v hlavě?
Snažili jsme se na střídačce víc motivovat, aby nás bylo slyšet. A jestli jsme něco pozměnili? Snažili jsme se mít za zápas méně vyloučení a myslím si, že právě to nás v minulých zápasech potrestalo. Řekl bych, že se nám to povedlo a dovedlo nás to k vítězství.

Foto: Facebook Mládež HC Oceláři Třinec

Navíc jste dvakrát skóroval. Jaké to bylo?
Bylo to úplně super, jsem rád, že jsem mohl týmu takhle pomoci ke třem bodům. Ani nevím, čím to bylo, že se mi takhle zadařilo. Asi jsem se dobře vyspal (směje se).

Jaký byl začátek sezony pro vás osobně? Změnil jste kategorii i klub…
Bylo to těžké. Konkurence byla v Olomouci veliká a bylo složité se to mačaftu probojovat. Jinak rozdíl oproti mému předchozímu působišti v dorostu Šumperku je znát. Je to hlavně rychlejší, takže jsem na sobě musel víc zamakat, zlepšit fyzičku. Řekl bych, že je to úplně jiný hokej.

„Všechno se víc hlídá, je to těžší než v dorostu Šumperku.“

Co vás vedlo ke změně klubu?
Chtěl jsem jít do vyšší soutěže. V Šumperku se hraje druhá nejvyšší juniorská liga a já jsem chtěl zůstat v té nejvyšší. Proto mě to táhlo do Olomouce, kde jsem se s týmem připravoval už v létě.

Jak jste si zvykal na nové prostředí?
Já už jsem byl v Olomouci na letní přípravě i minulou sezonu, takže některé kluky už jsem znal. Celkově to tedy nebyl žádný problém, zvládal jsem to v pohodě.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Je v Olomouci něco jinak, než jak jste byl zvyklý v Šumperku?
Tréninky jsou náročnější. Všechno se víc hlídá, je to těžší než v dorostu Šumperku. Celkově bych i řekl, že se trénuje o něco víc. Myslím si, že po fyzické stránce mě to hodně posunulo.

Kam byste se chtěl v budoucnu ještě dál posunout?
Chtěl bych se probojovat do reprezentace, kde bych si chtěl zahrát alespoň jeden zápas. Jinak bych to chtěl samozřejmě dotáhnout co nejdál.

„Chtěl bych se probojovat do reprezentace, kde bych si chtěl zahrát alespoň jeden zápas.“

Jaké jsou vaše cíle pro letošní sezonu?
Jako tým bychom se chtěli dostat do play off, ubojovat to. Mým osobním cílem pak je co nejvíc pomoci týmu, abychom to společně nějak dotáhli, co nejdál.

Věříte, že jste právě odstartovali vítěznou šňůru?
Já doufám, že ano. Poslední dva zápasy se nám podařily, s kluky jsme do toho dali maximum a já jenom doufám, že v tom budeme takhle pokračovat dál a naše výkony budou ještě stoupat a budou lepší.

Co bude nejdůležitější?
Poslouchat trenéry, dodržovat systém, který nám poradili. Taky zapracovat na koncovce, protože v předchozích zápasech jsme nedávali příliš mnoho gólů.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz