Odveta vyšla sedmnáctce výtečně, starším Němcům dala šest gólů

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Česká reprezentace do 17 let vyhrála v Karlových Varech i druhý přípravný zápas proti starším hokejistům Mannheimu. Nová parta si s unavenějším německým soupeřem poradila vysokým rozdílem 6:1, nejvíc se jí povedla čtyřgólová druhá třetina.

Fanshop

Na české straně vyjela na led zcela odlišná dvacítka hokejistů širšího kádru, do branky se postavil jihlavský Ondřej Chaloupek. Vzhledem k omluvenkám se dostalo i na dva hráče mladšího ročníku 2002 – premiéru v sedmnáctce absolvovali útočníci Jan Myšák a Pavel Novák.

Národní tým znovu otevřel skóre velmi rychle, ve čtvrté minutě se to podařilo Martinu Beránkovi (na snímku). Klíčová pro výsledek pak byla druhá třetina. Za české barvy mířili do černého Jakub Rychlovský, Jan Bernovský, Petr Poppel a Šimon Kubíček, zatímco Němci odpověděli jen trefou Valentiho.

V poslední části pak jednoznačné vítězství domácích reprezentantů potvrdil Jaromír Pytlík. „Musím říct, že hráči odehráli zápas s velkou chutí, snažili se dodržovat pár jednoduchých věcí, které jsme si před utkáním řekli,“ hodnotí druhý souboj trenér Václav Eismann. „Dá se říct, že nikdo z nich nás nezklamal,“ chválí.

Nová sestava, kterou ze střídačky vedl, ale přece jen měla nad Mannheimem výhodu. „Bylo vidět, že soupeř hrál druhé utkání ve dvou dnech a intenzita jeho hry byla nižší než včera,“ přiznává Eismann.

Každé vítězství ovšem potěší, zvlášť když se nese v tak jasném duchu. „Ve všech částech jsme dodržovali systém, jaký jsme měli. Hráli jsme ze zajištěné obrany a tlačili se do brány, z toho nám vyplynuly šance a góly. Dávali jsme do soubojů sto procent,“ kvituje týmový výkon Petr Poppel.

Ve hře se představilo i několik mladíků bez dosavadních reprezentačních zkušeností. Tempu mezinárodního souboje se tak museli přizpůsobit. „Hra je o hodně rychlejší a hraje se víc do těla. První třetinu jsme si na sebe zvykali, druhou a třetí už nám to šlapalo. Pomohl nám i ten první gól, trochu z nás spadla nervozita a začali jsme hrát s větším klidem,“ dodává královéhradecký útočník.

Další kemp čeká reprezentaci do 17 let hned vzápětí, od neděle do úterý společně potrénuje v Brně, kde sehraje i modelový zápas s juniorkou Komety. Tam už trenérům vykrystalizuje nominace na trojici utkání ve Finsku.

ČESKO "17" – JUNGADLER MANNHEIM "19" 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. M. Beránek, 22. Rychlovský (Novák, Myšák), 31. Bernovský (Peterek), 36. Poppel (Pytlík), 39. Kubíček (Žůrek, Poppel), 45. Pytlík (Novák) – 33. Valenti (Fleischer, Lutz).
Rozhodčí: Svoboda – Gerát, Glanc.
Vyloučení: 4:5.
Využití: 0:1.
Diváci: 86.
Česko: Chaloupek – Jelínek, Žůrek, Kubíček, Studený, Šiller, Kučeřík – Berka, Jindra, A. Beránek, Bernovský, Peterek, Pytlík, Poppel, Dospěl, Rychlovský, Myšák, Novák, M. Beránek. Trenéři: Eismann a Žemlička.
Mannheim: Huwer – Möller, Reich, Mass, Pilu, Ewald, Dziambor – Stützle, Klos, Samanski, Fleischer, Valenti, Hon, Lutz, Brune, Elias, Henn, Thiel, Preto. Trenéři: Fischöder a Schubert.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz