Obrovská zkušenost, hlásí Kvasnica. Vzpomínat bude hlavně na skalp Kanady

Foto: iihf.com

(ČELJABINSK, od našeho zpravodaje) Hvězdní soupeři, vyprodané haly, tlak od fanoušků... Mistrovství světa do osmnácti let bylo pro české reprezentanty velkou školou.

Nový fanshop

„Byla to obrovská zkušenost. Byl to jiný hokej, rychlejší. Byli tu nejlepší hráči na světě, kteří třeba později budou hrát v NHL nebo v dalších výborných soutěžích," popisuje asistent kapitána Michal Kvasnica.

Po porážce 2:5 se Švédskem bylo na reprezentantech vidět zklamání, ale i přes smutek dokázali ocenit konečné čtvrté místo. „Medaili jsme hodně chtěli. Pro nás je ale čtvrté místo také velký úspěch. Teď jsme zklamaní, ale časem nás to přejde," ví Kvasnica.

Juniorské reprezentace mají po sezoně. Byla dlouhá, například výběr do osmnácti let už se spolu připravuje několik týdnů. Turnaj tak byl vysilující nejen po fyzické stránce, ale i po psychické. „Určitě se už těšíme domů. Ale když jsme měli takovou příležitost, chtěli jsme ji využít. Bohužel se to nepovedlo," vrací se k bitvě o bronz.

„Medaili jsme hodně chtěli. Pro nás je ale čtvrté místo také velký úspěch."

„V kabině jsme si každopádně poděkovali. Kdybychom si před turnajem řekli, že bychom mohli hrát o třetí místo, brali bychom to všemi deseti. Nečekali jsme, že bychom byli v semifinále," říká třinecký talent.

Ohlas brankáře Daniela Dvořáka

I letos se potvrdilo, že mistrovství bývá turnajem jednoho zápasu. V základní skupině Češi skončili čtvrtí, dojem však napravili senzační výhrou 2:1 nad Kanadou ve čtvrtfinále. „Mohli jsme vyhrát víc zápasů, porazili jsme vlastně jenom Francii a Kanadu," je si vědomý Kvasnica. „Ale čtvrté místo stejně pořád máme, takže je to pro nás úspěch."

Vyřazení silné Kanady se zařadilo k nejvýraznějším okamžikům české reprezentační sezony. „Nejraději budu vzpomínat právě na tuhle výhru. Nestává se každý den, že porazíte Kanadu. To byl nejlepší moment turnaje," vypráví osmnáctiletý Kvasnica.

„Nestává se každý den, že porazíte Kanadu. To byl nejlepší moment turnaje."

Šampionát si užívali nejen hráči, ale i fanoušci. Rusové vytvořili rekord v návštěvnosti na MS 18 – utkání vidělo dohromady 159 176 fanoušků (tj. v průměru 5 306 na zápas). „Byla tady parádní atmosféra," těší Kvasnicu.

A co útočníka, který v sedmi zápasech nasbíral čtyři body (2+2), čeká dál? „Pojedu domů. Tak dva týdny si odpočinu a pak se zase začnu připravovat na další sezonu."

Ohlas útočníka Karla Pláška

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz