OBRAZEM: Osmnáctka už zužuje. S každým si podáme ruku, ujišťuje Petr

Foto: Martin Voltr

Příštích pět dnů nejvíce napoví trenérům české osmnáctky o tom, které hráče si vezmou na mistrovství světa. „Tři zápasy proti dvacítce jsou pro nás vrcholem přípravy,“ hlásí kouč Jakub Petr.

Aplikace Tipsport extraligy

Den po dni řeší osmnáctka svůj tréninkový program, k tomu „utahuje“ bublinu, aby se připravila na podmínky při šampionátu a především snížila riziko jakýchkoli zdravotních potíží na absolutní minimum. Trenéři se ale samozřejmě musí soustředit i na to, aby vybrali správné hráče.

„Situaci si vyhodnocujeme po každém dni, rozhodujeme se podle jednotlivých tréninků, případně zápasů,“ vysvětluje hlavní kouč Jakub Petr.

Fakticky to znamená, že tým může opustit kdokoli kdykoli. Není to úplně obvyklé, ale bohužel... „Je mi líto, že musíme hráče hodnotit na základě nějakých modelových tréninků a pár zápasů. Někdy je to vůči nim nefér. Letošní sezona je nefér vůči všem,“ mrzí Petra. Jinou volbu teď zkrátka nemá.

„Už přichází fáze, kdy se nám v týmu vytváří určité vazby. Nemáme daný žádný striktní termín, kdy uděláme závěrečný cut,“ říká dál. Jisté je jen to, že na mistrovství světa může každý tým zapsat na soupisku tři brankáře a 22 hráčů do pole. Tedy o dva víc než v normálních letech, ale stejně jako na uplynulém turnaji dvacítek.

V sobotu, pondělí a ve středu hraje osmnáctka modelové zápasy proti dvacítce. Trenéři při nich budou simulovat různé herní situace včetně přesilovek a oslabení, hráče si mohou testovat v různých rolích. I proto nejde o samotné výsledky – byť obě mužstva samozřejmě nebudou chtít nic jiného než výhru.

Do trojutkání už ale vstupuje mladší výběr bez dvou hráčů. Kemp opustili obránce Sebastian Jasečko a útočník Petr Gajda.

Připojil se naopak forvard Dominik Soukup, jehož osmnáctka po vzájemné dohodě jako jediného nechala Litoměřicím v prvoligovém play off.

„S každým hráčem, kterého vyřadíme, si podáme ruku. Všichni tady nechali maximum. Je to jenom o tom, aby si to vzali do další kariéry. Já budu strašně rád, když se třeba za dva roky dostanou do dvacítky a ukážou nám, že jsme udělali chybu,“ hlásí Jakub Petr bez okolků.

Dominik Soukup

Dominik Soukup | Foto: Martin Voltr

Tyto chvíle jsou pro něj asi nejméně příjemnou součástí práce. „Klobouk dolů přede všemi, co s námi absolvují přípravu a na mistrovství bohužel nepojedou. Když se vžiju do jejich věku, je to těžké,“ uvědomuje si kouč stříbrné osmnáctky z roku 2014.

Aktuální soupiska tak čítá 29 mladíků. A stále se nic nemění na tom, že vedle nich chce vedení týmu získat tři další – Tomáše Hamaru, Davida Moravce a Gabriela Szturce. V celkovém součtu to znamená, že sedm hráčů z momentálního okruhu adeptů se do zápasů na mistrovství světa neprobojuje.

„Zejména s Mladou Boleslaví jsme v pravidelném denním kontaktu a máme stanovený nějaký plán. Byl bych špatný trenér, kdybych neusiloval o to, abych dostal to nejlepší, co je k dispozici,“ uzavírá Jakub Petr.

Aktuální soupiska české osmnáctky

Brankáři (4):
Daniel Král (Liberec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav), Tomáš Suchánek (Třinec), Patrik Hamrla (Karlovy Vary).

Obránci (8):
Martin Böhm, Jakub Šedivý (oba Liberec), David Jiříček (Plzeň), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Tomáš Machů (Vítkovice), Jiří Ticháček (Rytíři Kladno), David Špaček (Litoměřice), Stanislav Svozil (Kometa Brno).

Útočníci (17):
Marcel Marcel (Plzeň), Jakub Brabenec (Kometa Brno), Josef Krejsa, Martin Ryšavý (oba Vítkovice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Matouš Menšík (Jihlava), Jakub Altrichter (Šumperk), Šimon Marha (Ambri-Piotta), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky, Finsko), Jakub Kos (Ilves Tampere, Finsko), Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv, Dominik Soukup (všichni Litoměřice).

Realizační tým:

Manažer: Petr Studnička
Hlavní trenér: Jakub Petr
Asistenti trenéra: Tomáš Martinec a Radim Skuhrovec
Trenér brankářů: Václav Fürbacher
Kondiční trenér: Tomáš Krámský
Videotrenér: Michal Rejzek
Lékař: MUDr. Antonín Chochola
Fyzioterapeut: Robert Charvát
Kustod: Martin Pečinka

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz