Obhajoba? Největší motivace, líčí Krcho před klíčovou bitvou Motoru

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Junioři Českých Budějovic po dvou úvodních nezdarech ve skupině F zabrali a drží naději na postup do play off. Ruku v ruce s výhrami se prosadil i Vojtěch Krcho, který touží po obhajobě loňského triumfu ve starším dorostu. Motor čeká ve čtvrtek bitva sezony, když na vlastním ledě přivítá Chomutov.

Jágr Chance liga

České Budějovice v Litvínově a Chomutově vstřelily jediný gól, což je posunulo do role poraženého. Před vlastními fanoušky zabraly a došly si pro šest bodů. „První dva zápasy jsme měli hodně šancí, měli jsme více ze hry, ale nedávali jsme góly. Na třetí zápas, který jsme hráli doma, jsme si řekli, že se musíme více tlačit do brány. Pak nám tam něco napadalo,“ vrací se Krcho k šestigólovému přídělu pro Vítkovice.

Venku – nula bodů. Doma – šest bodů. Motoru evidentně Budvar aréna svědčí. „Přišli i fanoušci, což bylo super. Hráli jsme doma, kde se nám docela daří, takže jsme to prolomili,“ libuje si Vojtěch Krcho.

Diametrálně odlišné byly duely s Chemiky, se kterými Jihočeši na úvod prohráli 1:6 a pak slavili výhru 4:1. „V Litvínově jsme měli hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Oni potom ujeli a dali nám tři zbytečné góly z přečíslení kvůli našim chybám. Potom už to bylo těžké otáčet. Snížili jsme ve druhé třetině na 1:3, ale pak nám dali gól, který to zlomil – bylo po zápase,“ vypráví.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Krcho na kanadský bod čekal od prvního únorového dne až do 7. března, kdy prolomil střelecké trápení proti Rideře, a nastartoval tak obrat. „Předtím jsem asi šest zápasů nebodoval, takže jsem byl rád, že jsem dal proti Vítkovicím gól. Pomohl i týmu, protože jsme potom otočili z 0:2 na 6:2. Proti Litvínovu jsem měl dvě asistence, takže už mě nic netíží a jdu do zápasů s čistější hlavou, než jsem chodil předtím,“ připouští.

Osmnáctiletý útočník během 32 juniorských duelů nastřádal 24 kanadských bodů, které rovnoměrně rozdělil mezi přesné zásahy a asistence. „Moc spokojený nejsem, protože jsem jeden z těch starších hráčů a měl bych být více produktivní. Chtěl jsem mít aspoň bod zápas, což se mi nepovedlo. Teď v play off jdou osobní statistiky stranou, je důležitý týmový výkon a už je jedno, kdo dá gól,“ upozorňuje Krcho.

Zatímco v úvodní skupině mladý forvard střílel jenom góly, v nadstavbě převažovaly asistence, které jsou mu bližší. „Nejsem střelec, jsem spíš nahrávač. Na začátku jsem měl hodně štěstí, protože mě kluci trefovali před bránou. Teď hraju více svoji hru a puky spíše rozdávám,“ přibližuje.

S výškou mířící ke dvěma metrům a váhou těsně pod hranicí sta kilogramů má nejsilnější pozici v brankovišti, odkud ho mladší, menší a slabší soupeři jenom těžko dostávají. „Mám to kvůli výšce trochu složitější, když kluk vysoký 160 centimetrů naznačí a já proletím. Obratnost potom hraje roli, ale zase na druhou stranu výška dělá hodně před bránou, kde můžu ukázat fyzickou sílu,“ culí se čahoun, který nakoukl i do druhé ligy mezi dospělé – v dresu budějovického David Servisu.

„Musíme vyhrát! Když prohrajeme, už máme jenom teoretickou šanci.“

„Je to úplně jiné než juniorka, protože už tam jsou straší hráči. Hraje se více na chytrost než na bruslení. Dalo mi to hodně, protože jsem poznal dospělý hokej. Příští sezonu bych se chtěl probojovat do A-týmu, kde bych chtěl hrát stabilně,“ prozrazuje nejbližší cíle.

Týmové mety jsou však mnohem blíž. „Teď chceme vyhrát oba dva zápasy a postoupit ze skupiny. Potom bychom chtěli jít do nejdále a dotáhnout to na nějakou placku,“ říká Krcho, jehož Motor čeká klíčové utkání ve čtvrtek proti Pirátům. „Určitě musíme vyhrát, protože kdybychom prohráli, už máme jenom teoretickou šanci na postup. Probírali jsme si zápas v Chomutově, co jsme tam udělali špatně a jak budeme hrát,“ dodává.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

V Chomutově si domácí během úvodní části vytvořili těsné vedení, které dlouho bránili a v závěru ho pečetili. „Koukali jsme se na styl, jakým hráli. V Chomutově jsme prohrávali 1:2 a oni potom jenom vyhazovali puky, takže jsme se neměli jak dostat k nim do pásma,“ popisuje.

Na vrcholu skupiny F jsou Piráti s devíti body, o bod zpět je Ridera, Motor je na šesti a poslední Litvínov na čtyřech. „Teď momentálně si myslím, že Litvínov nepostoupí, protože prohrál tři zápasy v řadě. A na vršku je to těžké, bude hodně záležet na našem čtvrtečním zápase s Chomutovem,“ uvědomuje je si Vojtěch Krcho, jenž byl loni součásti mistrovského staršího dorostu.

„Chtěli bychom titul obhájit, protože to je to největší, co může ve sportu být. Je to pro nás motivace, aby se neřeklo, že to byla jenom náhoda. “

Českobudějovičtí mladíci, narození převážně v letech 2000 a 2001, si došli pro titul, letos by ho stejné ročníky chtěly ovládnout i v juniorce. „Určitě to má na tým vliv, ale spíš na to jenom vzpomínáme, protože pár klíčových lidí odešlo a tým se změnil. Přišli starší hráči, kteří mohou hrát na výjimku, a nějaké mladší 2002. Co jsme zůstali z mistrovského týmu, chtěli bychom titul obhájit, protože to je to největší, co může ve sportu být,“ sní nad dalším prvenstvím.

„V šatně si nepřipouštíme žádný tlak, že bychom byli obhájci, jelikož by to mohlo říkat i Brno, které vyhrálo juniorku. Pro nás je motivace, abychom to obhájili a neřeklo se, že to byla jenom jedna sezona, která se náhodně povedla. Chceme, aby šlo vidět, že tým je dobrý a můžeme titul zopakovat,“ pokračuje.

Na výjimku působí v Motoru obránce Daniel Dudáček a forvard Jan Tlačil. „Honza přišel v průběhu skupiny o play off, je to střelec, protože zatím skoro vždycky dával gól nebo bodoval. Hodně zvedl tým i konkurenci, protože nemáme moc hráčů. Dudáček je výborný obránce, takže nám taky hodně pomůže. Zvedly se zápasy i tréninky,“ uzavírá Vojtěch Krcho.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz