Obhájci z Nitry nedorazí, Ostrava Cup je odložen. A co další škrty?

1. místo – HK Nitra | Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

O nadcházejícím víkendu se po celém Česku uskuteční několik mládežnických turnajů. Než kluby finálně oznámí jejich rozpisy, už je naopak jasné, které plánované turnaje se nebudou moci uskutečnit. Alespoň ne v původním termínu.

Chance liga na Hokejka TV

Škoda je zejména Ostrava Hockey Cupu. Juniorský turnaj ve Vítkovicích přinášel zajímavá měření sil týmů z několika zemí. Loni ho vyhrála Nitra díky finálovému triumfu nad Košicemi, domácí tým skončil třetí před Slovanem Bratislava, na dalších příčkách následovaly lotyšská Riga a reprezentace Polska do 20 let.

Letos měl turnaj proběhnout alespoň v okleštěném složení s Nitrou, Kometou Brno a Duklou Jihlava. Bohužel nakonec i tato varianta padla.

„Letošní ročník tradičního letního turnaje juniorů Ostrava Hockey Cup se odehraje v náhradním termínu. Důvodem přesunu turnaje, jehož hlavním partnerem je statutární město Ostrava a významným podporovatelem Moravskoslezským krajem, je odřeknutí účasti zahraničního celku z důvodů obav ze šíření nákazy COVID-19,“ informovaly Vítkovice na svém webu.

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

„HC VÍTKOVICE RIDERA děkuje všem partnerům i účastníkům Ostrava Hockey Cup 2020 za pochopení. O náhradním termínu konání turnaje bude ostravský klub informovat,“ doplnil klub.

Ostravané tak vyzvou Kometu ve čtvrtek (16:00) a Jihlavu v pátek (15:00).

„Mezinárodní“ škrty se dotkly rovněž chystaného sobotního turnaje dorostu v Liberci, kam měla dorazit mužstva Hradce Králové a Salcburku. Rakouští akademici vycestovat nemohou, rovněž se tak utkají pouze české týmy (11:00). Na stadion Mountfieldu zase příští týden nepřijede juniorka Salcburku.

Hrát se nebude ani dvoudenní juniorské klání v Litvínově. Domácí tým ale po karanténě o vytoužený start zápasové přípravy nepřijde, místo turnaje ho prověří aspoň samostatné duely. V pátek Severočeši přivítají České Budějovice (17:30) a následně si střihnou víkendové dvojutkání se Zlínem (sobota 16:30 a neděle 10:30).

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz