Nula mě vůbec nemrzí, hlásí Bednář. Nominoval se na skokana roku

Foto: Martin Voltr

28. července 2020, 16:15

Martin Voltr

Proti Slovákům nastoupil Jan Bednář potřetí v kariéře, vychytal třetí výhru. Ale ani tentokrát s čistým kontem. Nyní k němu měl jasně nejblíž, v premiéře za českou dvacítku inkasoval od Slováků až v závěrečné minutě.

Aplikace Tipsport extraligy

„Tady nejde o to, jestli udržím čisté konto, nebo ne. Jde prostě o to, abychom vyhráli. Nebudu lhát, bylo by to hezké, ale vůbec mě to nemrzí,“ vypálí Bednář bez váhání.

Hřát ho totiž může velmi dobrý osobní výkon. Slováci se víc než 59 minut neprosadili, ale šancí měli dost. V souboji s debutantem přitom byli rozehranější. „Pro mě to byl první zápas po dlouhé době, takže jsem byl rád, že na mě ze začátku párkrát vystřelili. Postupem času se to zlepšovalo.“ Tak, jak mu práce přibývalo. „Nebyl to ani excelentní výkon, ale myslím si, že to ani nebylo špatné,“ hlásí Bednář pokorně.

Nejméně dvakrát za něj zaskočily i tyčky. Byl za to vděčný hlavně v první třetině, když místo snížení soupeře na 2:1 přidali Češi bleskově třetí trefu. „Štěstí k tomu občas patří. Jsem rád, že mi přálo, a doufám, že to tak bude pokračovat. A ve druhé třetině jsem se za bránou nominoval na skokana roku,“ směje se nejmladší brankář sestavy.

Sám ale pořádně neví, co se vlastně stalo, když vyrazil za pukem. „Asi jsem zakopl o beton, nebo o led, o tyčku... Nevím. Prostě jsem spadl a hokejka se mi zasekla v betonech, takže jsem se nemohl ani moc zvednout,“ přiznává. Pak se pořádně modlil! „Celou tu dobu, co jsem ležel za bránou, jsem doufal, že to tam nepadne. Naštěstí to kluci zblokovali,“ děkuje.

Spoluhráči mu v prvním startu za dvacítku pomohli nejen v defenzivě, ale i třemi uklidňujícími brankami v úvodní třetině. Stejně jako v neděli jim stačilo pár nápaditých akcí, aby Slováky shodili do velké jámy. A vyhrabat se z ní, to byl ve třetím duelu během čtyř dnů těžký kousek.

„Druhá třetina nebyla z našeho pohledu úplně dobrá, ale vyříkali jsme si to v šatně. Řekli jsme si, že to prostě takhle dál nejde, že musíme začít bruslit a nedělat kličky vestoje. Slováci bruslili a dohrávali, byli nepříjemní, a tohle jim akorát nahrávalo do karet,“ soudí Bednář. „Pak se to ve třetí třetině zlepšilo,“ dodává.

Ačkoli se tedy zapojil jen do jedné části trojutkání, s týmovou bilancí byl spokojený. Aby ne, při celkovém skóre 13:3. „Na to, že šlo o první zápasy, si myslím, že jsme je odehráli dobře. Ten první byl o něčem jiném, vzhledem k tomu, že oba týmy chtěly vyhrát. Potom když už jsme měli jednu a dvě výhry v zádech, tak to bylo o něco snazší,“ přemítá.

„Slováci ale hráli dobře, kousali. Myslím, že to byla dobrá příprava,“ ví Bednář, přestože Češi nedostali možnost hrát proti některému týmu ze světové špičky. „Měli jsme mít akci ve Finsku, tam by byli i jiní soupeři. Ale vzhledem k aktuální situaci jsme byli rádi, že vůbec můžeme hrát zápasy. Všichni jsme se na to těšili a splnilo to účel,“ uzavírá karlovarský gólman.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz