Nová kariéra? Olesz pískal dorostence! Chci zkusit hokej z druhé strany, říká

Foto: Patrik Rošič, hcporuba.cz

Ve čtvrtek zavítal s Olomoucí na vítkovický led, o dva dny později se objevil jen o kousek dál na tom porubském. Ale nikoliv v roli hráče, zkušený útočník Rostislav Olesz zažil velkou premiéru v roli rozhodčího.

Chance liga na Hokejka TV

„Před asi dvěma měsíci jsme seděli s kamarády a proběhla debata na téma rozhodčích. Mému spoluhráči a kamarádovi bylo nabídnuto udělat si seminář, ale odmítl to. Mě to ale oslovilo a šel jsem do toho,“ popisuje 34letý bojovník v rozhovoru pro klubové stránky Poruby.

Vrhl se do toho po hlavě a přes léto absolvoval potřebné semináře. „Termínově všechno vyšlo parádně, nic nekolidovalo s mou přípravou na ligu. První týden v září proběhly zkoušky a teď, poslední volný víkend před startem extraligy, se naskytla možnost zapískat si zápas.“

Foto: Patrik Rošič, hcporuba.cz

V porubském hokejovém stánku začínal už jako hráč, teď na stejném místě debutoval také s píšťalkou. Pod dohledem zkušenějšího Martina Rapáka řídil přípravný duel mezi dorostenci Poruby a Třince (1:3), na čarách jim pomáhali Tomáš Moravec s Jakubem Chamrádem.

„Zápas byl hodně těžký. Udělal jsem dost chyb. Pohyb na ledě je totiž jiný, navíc se musíte soustředit a hlídat úplně jiné věci než jako hráč. Ale bylo to přípravné utkání a měl jsem vedle sebe zkušené kluky, kteří mi pomohli a hodně mi to zjednodušili,“ líčí Rostislav Olesz.

Foto: Patrik Rošič, hcporuba.cz

Čerstvý rozhodčí ale hokejku ještě rozhodně neodkládá. „Hráčská kariéra je pro mě pořád priorita. Role rozhodčího je zatím jen doplněk. Chci poznat, co to obnáší, a zkusit si hokej i z té druhé strany. Musím říct, že je to nesmírně těžké,“ prozrazuje velezkušený útočník.

Ten má ve sbírce desítky reprezentačních startů, bronzy z MS dvacítek 2005 a OH v Turíně 2006, 365 zápasů ve slavné NHL za Floridu, Chicago a New Jersey či 430 utkání v extralize za Vítkovice, Spartu a od loňska Olomouc. Bude úspěšný také jako muž v pruhovaném?

Foto: Patrik Rošič, hcporuba.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz