Nová dvacítka se chystá do Piešťan, prověří ji i Finsko s Ruskem

Foto: Matthew Murnaghan / Hockey Canada Images

Finiš hokejové sezony před sebou mají i čeští reprezentanti ročníku 2000, kteří už teď bojují o nominaci na domácí mistrovství světa dvacítek. Pod hlavičkou národního týmu U19 vyrazí s trenéry Brukem a Vlachem na turnaj čtyř zemí do slovenských Piešťan.

HokejkaTV

Do letních soustředění budoucí dvacítky už příliš času nezbývá. Než se do nich pustí, reprezentační úsek má ještě možnost vidět adepty domácího mistrovství v ostrých zápasech. Naposledy v únoru devatenáctka brala stříbro na turnaji v Turku, kde těsně padla s Finy i Švédy a těsně porazila Švýcary a Němce.

„Utkání s Finskem nás mrzí, odehráli jsme ho velmi dobře. Švédové byli lepší, tam se není moc o čem bavit. Švýcaři i Němci nás dokázali dostat pod tlak v obranném pásmu, což je špatně. Je trochu varující, že jsme nebyli schopni zápasy víc kontrolovat,“ hodnotil výkony hlavní trenér David Bruk.

Druhé místo? Slušný výsledek, ale i varování, říká Bruk po Finsku »

Na Finsko narazí jeho svěřenci i tentokrát. Turnaj v Piešťanech zahájí právě proti němu ve čtvrtek 11. dubna, následně se utká s dalším elitním soupeřem z Ruska a turnaj zakončí v sobotu proti domácím Slovákům.

V nominaci jsou tři krajánci – brankáři Radek Haas a útočníci Zdeněk Sedlák a Petr Čajka. Poslední jmenovaný letos patřil do kádru dvacítky, nicméně do konečné nominace na světový šampionát se nedostal. Teď by měl patřit mezi tahouny, připojí se jako jediný hráč ze zámořských soutěží; v Erie Otters hrajících OHL nasbíral solidních 38 bodů (20+18) v 63 zápasech.

Nejzkušenějším domácím hráčem výběru je Karel Plášek, jenž na MS nechyběl. Na druhé straně stojí řada hráčů, kteří mají s reprezentací minimální zkušenosti a zatím posbírali jen několik startů v nejmladších týmech – hradecký bek Miroslav Kukla, slávista Milan Antoš, boleslavský forvard Jan Grim či litvínovský Přemysl Svoboda. Poslední jmenovaný se v závěru sezony velmi dobře prosazoval i v extralize dospělých.

Čeští mladíci se sejdou v neděli 7. dubna v Hodoníně, kde budou trénovat do úterka a ve středu se přesunou do nedalekých Piešťan.

Nominace českého týmu

Brankáři:
Daniel Dvořák (Hradec Králové), Radek Haas (Ässät Pori, Finsko).

Obránci:
Miroslav Kukla (Hradec Králové), Jakub Adámek (Třinec), Milan Antoš, Jan Štibingr (oba Slavia Praha), Jan Dluhoš (Zlín), Radek Procházka (Mladá Boleslav), František Klejna (Karlovy Vary).

Útočnici:
Jan Šír, Jan Žemba (oba Liberec), Dominik Sklenář, Otakar Šik, Vojtěch Kropáček (všichni Litoměřice), Jaroslav Brož (Slavia Praha), Zdeněk Sedlák (Kärpät Oulu, Finsko), Jan Bambula (Havířov), Vojtěch Střondala, Karel Plášek (oba Kometa Brno), Jan Grim (Mladá Boleslav), Přemysl Svoboda (Litvínov), Petr Čajka (Erie Otters, OHL).

Náhradníci:

Brankář: Kristián Kolář (Plzeň). Obránci: Tomáš Ondračka (Vsetín), Tomáš Dajčar (Olomouc), Vít Seemann (Chomutov), David Aubrecht (Liberec), Ondřej Holý (Slavia Praha), Daniel Kowalczyk (Kometa Brno). Útočníci: František Řehák (Kloten, Švýcarsko), Daniel Klímek (Vsetín), Michal Matiaško (Olomouc), Kryštof Ouřada (Chomutov), Adam Klapka (Liberec), Petr Fridrich (Vítkovice).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý
Hlavní trenér: David Bruk
Asistent trenéra: Rostislav Vlach
Trenér brankářů / video trenér: Benjamin Sequens
Lékař: MUDr. Marek Kašpar
Fyzioterapeut: Lukáš Helm
Hospodář: Jiří Šrámek

Program turnaje v Piešťanech

Čtvrtek 11. dubna:
14:00 Česko – Finsko
17:30 Slovensko – Rusko

Pátek 12. dubna:
14:00 Rusko – Česko
17:30 Slovensko – Finsko

Sobota 13. dubna:
12:00 Finsko – Rusko
15:30 Slovensko – Česko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz