Nevídaná sázka! Za juniory Energie si zachytal ředitel školy

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Jak lépe se mohou hokejisté pomstít za příkoří ze školy, když si proti nim stoupne do branky její ředitel... Ne, teď vážně. Karlovarští junioři měli na jednom ze svých tréninků velmi nečekaného hosta.

Fanshop národního týmu

Není to posila, kterou by mohli využít během dalšího extraligového ročníku. To už by jim hokejové řády kvůli věku nedovolily. Ostatně ani dotyčný by do toho asi nechtěl jít, leda že by předtím intenzivně potrénoval. Tak několik let...

Do branky si proti mladíkům stoupl Josef Šrámek, ředitel partnerské Základní školy Krušnohorská v Karlových Varech!

Stačila jedna sázka s Václavem Eismannem, trenérem juniorky Energie. Eismann totiž na stejné škole působí jako kantor. Ovšem jak lze tušit, k uzavření sázky byly potřeba jiné kulisy, než jaké nabízí sborovny.

„Na tréninku s hobíky si jen stoupnu do brány, vyslechnu si, jaký jsem dřevo, tady jsem ale musel poslouchat trenéry. Jde vidět, že tomu rozumí.“

„S panem ředitelem se stýkáme nejen na školní půdě, myšlenka tak vznikla, když jsme spolu byli někde na pivu. Pepa je vášnivým hobíkem, brankářem, vždycky mi hlásí, jak probíhal jeho hobby hokejový výkon, a tak jsem mu jednou navrhl, zda by nechtěl jít s námi na trénink,“ líčí Eismann na webu hokejkv.cz.

Pro ředitele tak nešlo o nějakou brutální výzvu. Trénink juniorů, kteří už chtějí nahlížet mezi profesionály, je však přece jen něco jiného než zápasy hobíků.

„Bylo to super, pro mě úplně nová zkušenost. Poprvé jsem si nejen zahrál, ale také zatrénoval pod vedením skvělého trenéra. Něco úplně jiného, než předvádím posledních šest let,“ usmívá se Šrámek. „Věřím, že se někam posunu,“ pokračuje.

A přiznává, že jednotka mu dala zabrat. „Musel jsem se soustředit na každou střelu. Trenér mi něco řekl, později už jsem se moc soustředit nemohl, protože už to nešlo,“ culí se. „Na tréninku s hobíky si jen stoupnu do brány, vyslechnu si, jaký jsem dřevo, tady jsem ale musel poslouchat trenéry. Jde vidět, že tomu rozumí,“ uznává ředitel.

Na jednu stranu byl rád, že z ledu odešel po svých. Vždyť stál i proti několika hráčům, kteří právě jeho základní školu dříve navštěvovali!

„Pan ředitel je super, znám se s ním dlouho. Musím říct, že chytá výborně, na to, že chytá hobby hokej. Já jsem si to užil moc, chtěl jsem se s ním o něco vsadit, nakonec ale na nic nedošlo,“ přiznává na klubových stránkách obránce Matěj Smýkal.

„Jsem rád, že tu výzvu přijal a šel do toho s velkým zápalem. Byl obdivuhodný.“

Role se nicméně otočily také mezi představiteli školy. Josef Šrámek standardně udílí Václavu Eismannovi pracovní pokyny z pozice nadřízeného, ale teď se na pár desítek minut stal jeho svěřencem. Ve školské terminologii by se dalo říct snad i žákem...

„Byla to příjemná změna. Ale došlo k takové situaci, kdy Pepa přišel do šatny a poslouchal náš mítink. Mně se ale zdálo, že nemůže stihnout trénink, tak jsem mu v rámci našich obrácených pozic řekl, že jestli přijde pozdě na led, tak ho vyhodím. On ale bleskově opáčil, že to bere, ale že zítra vyhodí on mě. Musím ale říct, že byl dochvilný a přišel včas. Jediné, co jsem očekával, bylo, že mu dáme víc gólů,“ připouští Eismann, jenž učí češtinu a tělocvik.

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Na další zápasy v hobby hokeji přijde Josef Šrámek řádně obohacen, vždyť se mu věnoval i trenér mladých karlovarských brankářů Marek Zapletal. Ten si pochvaloval ředitelovo nadšení, které u gólmanů považuje za základ.

„Poslouchal každý pokyn a já jsem s ním byl moc spokojený. Má nějaké základy bruslení, ale u juniorů už je to trochu jiné kafe. Musel se na to trochu přeorientovat, ale myslím si, že mu to sedlo velice dobře,“ chválí Zapletal.

A v podobném duchu častuje svého „kolegu“ i Eismann. Byť ze školních let všichni moc dobře víme, že pochvala od řadového kantora nemá takovou hodnotu jako ta ředitelská... „Jsem rád, že tu výzvu přijal a šel do toho s velkým zápalem. Byl obdivuhodný,“ uznává šéf karlovarské akademie.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz