Nešpůrek lapil všech 50 střel. Reprezentace? Ta je někde jinde, tuší

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Dorostenci Techniky si po třech porážkách v řadě vyšlápli na Olomouc a pak v městském derby na Warriors. Kohouty vynuloval padesáti zákroky Jakub Nešpůrek, jenž si tak vychytal první čisté konto v extralize. S týmem chce udržet soutěž, ale sám by rád nakoukl také na nějakou akci reprezentace.

Nový fanshop

Technika se po domácí výhře nad Přerovem trápila a třikrát v řadě nezískala jediný bod. Sérii zlomila proti Olomouci. „Už jsme dlouho nevyhráli, takže jsme nějaké body potřebovali. Navíc za námi bylo vedení, že musíme vyhrát, nebo nějaké hráče vyhodí. To byla velká motivace,“ přiznává Jakub Nešpůrek.

„V předchozích zápasech jsme vůbec neplnili to, co jsme měli. Až když nám trenéři trochu vynadali, začali jsme hrát jako tým,“ vypráví. A výhra rychle přišla. Navíc s nulou na kontě inkasovaných gólů pro patnáctiletého brankáře. „Kluci mi vzadu hodně pomohli a konečně jsme hráli jako jeden tým – všichni za jednoho. Občas se mi povedlo udělat nějaký dobrý zákrok, ale měl jsem i štěstí, jednou mi pomohla tyčka,“ uvádí.

Technika dlouho hájila proti Kohoutům dvougólové vedení, které v závěrečných dvou minutách zdvojnásobila, což ji nasměrovalo i k zisku čtvrtého bodu. „Bylo to do třetí třetiny hodně vyrovnané, ale pak jsme dali dva góly, takže se nálada ještě zvedla a kluci si pak věřili i na prodloužení,“ připouští Nešpůrek, jenž si nakonec připsal padesát zákroků.

A to už je parádní porce. „Byl to náročný zápas, ale oni hodně stříleli z dálky, takže to nebylo až tak moc těžké. Po zápase mi ani nepřišlo, že by střel bylo padesát,“ říká maskovaný muž, jenž se o čisté konto stejně obával. „Jednou vystřelili z kruhu a mně puk vypadl, takže začali hodně dorážet. To už jsem si myslel, že bude gól,“ dodává.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jelikož slavil svoje první čisté konto od mladšího dorostu, velkou cenu pro něj má i puk. „Kluci mě po zápase chválil a děkovali mi. Nuly si hodně cením, ale bylo důležitější, že jsme vyhráli. Puk jsem si vzal, protože to bylo úplně první čisté konto,“ líčí Jakub Nešpůrek.

Hned další kolo si Technika v městském derby poradila i s Warriors, které také obrala o všechny body. „Trenéři nás hodně nabudili a my jsme si to vzali k srdci. Hráli jsme jako jeden tým a vyhráli jsme. Bylo to derby, takže jsme to ještě více prožívali. Výhra v derby se počítá i více než nula, protože se všichni známe a máme stadiony kousek od sebe. Chodíme se navzájem koukat i na tréninky,“ povídá.

Přestože Nešpůrek v předešlém ročníku příliš nechytal, letos si drží úspěšnost zákroků na hodnotě 91,46 procent. „Minulý rok se mi čísla moc nedařila. Letos je to lepší, ale hodně je to i zásluha kluků, kteří mi pomáhají,“ děkuje spoluhráčům a přemýšlí o národním dresu. „Chtěl bych zkusit i reprezentaci, ale to nevím. Je to někde jinde.“

Momentálně se stejně nejvíce soustředí na tým a setrvání v nejvyšší soutěži. „Chceme udržet extraligu, ale možná bychom chtěli ze šestého místa udělat play off. Máme silný tým, ale musíme hrát jako jeden, protože jinak se hádáme a nic neuhrajeme. Trenér říká, že když budeme hrát týmově, vylezou lepší jednotlivci,“ uzavírá Jakub Nešpůrek.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz