Němci bez své hvězdy, bek Detroitu na MS nechce! A co Stützle?

Foto: Alena Zapletalová

19. listopadu 11:51

Martin Voltr

Díky posunutému začátku NHL by se na letošním juniorském šampionátu mohly představit i největší hvězdy daných ročníků. Jedna z nich tam ale určitě bude chybět.

Pojď hrát hokej

Obránce Moritz Seider, který měl po první sezoně na farmě Detroitu v Grand Rapids bouchat na dveře prvního týmu, mohl v prosinci jet už na své čtvrté mistrovství světa do 20 let. Předloni dovedl Němce k postupu do elitní skupiny, kapitánské céčko měl i na MS v Ostravě, kde nasbíral v sedmi zápasech šest asistencí.

Když se NHL nerozjela, Rudá křídla ho pustila do švédského Rögle. Seider tam dostává spoustu prostoru a také září, po osmi utkáních nejvyšší soutěže má na kontě sedm bodů (2+5).

Jenže v nominaci kouče Abstreitera na přípravný kemp se neobjevil.

„Seider nedostal povolení od Detroitu,“ oznámil německý svaz na svých stránkách.

To ovšem podle dostupných informací není pravda. „Nechali jsme to na něm,“ citují zámořská média Ryana Martina, asistenta generálního manažera Detroitu. „Rozhodl se, že raději zůstane v Rögle, než aby jel na mistrovství světa. My bychom ho podpořili v jakémkoli rozhodnutí,“ uvedl Martin.

Foto: nhl.com

Devatenáctiletý obránce už se kvůli hrozbě potenciálního nakažení covidem-19 odmítl zúčastnit listopadového Německého poháru. Teď upřednostnil klidný růst v lize, jež má podle jeho slov nejblíže k NHL, před cestováním i obtížemi spojenými s bublinou.

Ale hlavně před reprezentováním své země, kterého už se asi „nabažil“ dost...

Naopak největší hvězdička útočných řad německého výběru Tim Stützle by na mistrovství snad chybět nemusela. Trojka letošního draftu si v říjnu během tréninku s Mannheimem zlomila ruku a absolvovala operaci.

„Pokud bude jeho léčba pokračovat tak dobře jako dosud, pak je velká šance, že by měl turnaj stihnout. Do začátku zbývá ještě pět týdnů, takže jsme optimističtí,“ uvedl trenér Tobias Abstreiter.

Stützle figuruje na soupisce 27 hráčů, kteří se sejdou 6. prosince ve Füssenu a absolvují týdenní soustředění před odletem do Edmontonu. Na povinný kemp čítající tři kola testů na covid dorazí i další němečtí talenti z popředí letošního draftu NHL – John-Jason Peterka a Lukas Reichel.

Foto: Alena Zapletalová

Deset hokejistů se trenérům ukázalo na Německém poháru v záložním výběru domácí země, nejvíce jmen – šest – dodala do nominace rakouská akademie Salcburku. Obrovskou šanci naskočit na premiérovém šampionátu má i pražský rodák a odchovanec Třemošné Filip Reisnecker.

Německo bude jedním ze dvou soupeřů českého týmu v přípravě na šampionát, generálku spolu sehrají na Štědrý den od 3:30 středoevropského času. V základní skupině se oba celky nepotkají, Němci narazí postupně na Finy, Kanaďany, Slováky a Švýcary.

Širší nominace Německa na MS

Brankáři (3):
Tobias Ancicka (Eisbären Berlín), Florian Bugl (Salcburk), Arno Tiefensee (Mannheim / Heilbron).

Obránci (9):
Lucas Flade (Drážďany), Maximilian Glötzl, Simon Gnyp (oba Kolín nad Rýnem / Bad Nauheim), Niklas Länger (Augsburg), Luca Münzenberger (Kolín nad Rýnem), Tommy Pasanen (Clarkson University), Maksymilian Szuber (Salcburk), Mario Zimmermann (Landshut), Steven Raabe (Wolfsburg).

Útočníci (15):
Manuel Alberg, Jakub Borzecki, Samuel Dubé, Elias Lindner (všichni Salcburk), Julian Chrobot (Kolín nad Rýnem / Bad Neuheim), Florian Elias (Mannheim / Heilbronn), Nino Kinder, Lukas Reichel (oba Eisbären Berlín), Jan Nijenhuis (Wolfsburg), John-Jason Peterka (Mnichov), Filip Reisnecker (Bremerhaven), Joshua Samanski (Owen Sound, OHL), Tim Stützle (Mannheim), Justin Volek (Ravensburg), Markus Schweiger (Kaufbeuren).

Trenéři: Tobias Abstreiter, Steffen Ziesche a Alexander Dück.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz