Nejlepší výkon nestačil. Šestnáctka ztratila třetí bitvu s Rusy v prodloužení

Foto: Karel Švec, cslh.cz

22. prosince 2017, 23:01

Martin Voltr

Ani ve třetím zápase nedokázali čeští hokejisté do 16 let vyzrát na soupeře z Ruska. Poslední duel byl z jejich strany nejlepší, v Chrudimi zaslouženě dotáhli dvoubrankovou ztrátu, jenže hned na začátku prodloužení inkasovali v oslabení rozhodující gól.

Fanshop

Kdo se byl na utkání podívat, ten to musel cítit: Taková porážka bolí mnohem víc než předchozí dvě, které skončily dvou- a tříbrankovým rozdílem. Češi dali do hry obrovské srdce a vítězství by si i zasloužili.

„Určitě mrzí víc. Včera jsme si po zápase řekli, že nás nikdo nemůže porazit třikrát u nás doma. Za stavu 0:2 jsme se semkli, snažili jsme se to otočit, ale bohužel v prodloužení nám to uteklo,“ smutní Jan Cikhart. Právě on se postaral o obě branky českého týmu, které plynuly z velké aktivity ve třetí třetině.

Ale i start měli Češi tentokrát solidní. Kdyby v úvodní části využili některou z velkých šancí, třeba by pak nemuseli ani dotahovat. „Šli jsme do toho na plný kotel,“ pokyvuje liberecký útočník. Jenže místo toho, aby se národní tým ujal vedení, zase udeřila nejnebezpečnější ruská formace a ve 25. minutě prohrávali domácí hokejisté o dva góly.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Český nápor ale s blížícím se závěrem rostl a sborná mu čelila s obtížemi. „Řekli jsme si, že to v té poslední třetině musíme dát. Bylo to cítit na střídačce, víc jsme se povzbuzovali,“ chválí Cikhart týmovou atmosféru. On sám se po šesti asistencích dočkal prvních dvou tref v reprezentaci. „Snažím se hrát naplno každý zápas, občas to tam spadne, občas ne. Kluci mi dost pomohli. Jednou mě našli do prázdné brány, to skoro nešlo netrefit. Hlavně to byl týmový výkon, ne že já jsem dál dva góly,“ říká skromně.

Chyběla tomu ale tečka – vítězná branka. Minutu před koncem základní hrací doby přišlo sporné vyloučení, které Rusové v čase 60:48 z výhodné přesilovky čtyři na tři potrestali. I tak ovšem publikum v Chrudimi sledovalo nejlepší výkon českých hokejistů z trojzápasu. „Určitě. Hráli jsme jako tým, doplňovali se, zaskakovali za sebe a uhráli aspoň tu remízu,“ hledá Cikhart útěchu.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Hokejisté ročníku 2002 mají za sebou doposud nejtěžší zápasy v kariéře, Rusové přece jenom potvrdili očekávanou kvalitu. „Přišlo mi, že jejich hráči byli hrozně silní. I menší kluci byli fakt silní na puku a v soubojích, rychlostně byli dobří,“ přemýšlí české číslo čtrnáct.

Z porážek se teď svěřenci Karla Berana musí poučit, důležitějších bitev je čeká dost a dost. „Pořád potřebujeme pracovat, ale víme, že se můžeme rovnat se špičkou. Protože Rusové jsou top tým. Teď to bylo vidět, že jsme s nimi drželi krok a i jsme, myslím, měli víc ze hry,“ dodává Jan Cikhart.

Třetí zápas v Chrudimi:

ČESKO – RUSKO 2:3 po prodloužení (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 48. Cikhart (Hampl, Binias), 53. Cikhart (Binias) – 19. Guščin (Ponomarev), 25. Pašin (Guščin), 61. Rychkov (I. Didkovskij).
Rozhodčí: Svoboda – Jelínek, Kotlík.
Vyloučení: 4:6.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 35:32 (14:7, 10:15, 11:9 – 0:1)
Diváci: 480.
Nejlepší hráči: Jan Myšák – Vasilij Ponomarev.
Česko: Čajan – Krutil, Baláž, Vacík, Talafa, Kremláček, Hampl, Perička, Sedláček – Binias, Myšák, Cikhart – Novák, Gut, Chlubna – Malát, Konečný, Luža – Matěj, T. Handl, Geidl. Trenéři: Beran, Svoboda a Skuhrovec.
Rusko: Askarov (29. Šarabarin) – Vaschilin, Steklov, Muchamadullin, Kuzmin, Šigajev, Kondratěnko, Konstantinov, Pustovalov – Ťutnej, Zlodějev, Šujdin – Rychkov, Chusnutdinov, I. Didkovskij – Guščin, Ponomarev, Pašin – Burujanov, Prokopenko, A. Didkovskij. Trenér: Golubovič.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz