Nejen Lafrenière. Kanadská dvacítka bere na kemp i tři hvězdy z Břeclavi

Foto: Karel Švec, Český hokej

6. prosince 2019, 16:26

Martin Voltr

Vzhledem k obrovské konkurenci Kanada obvykle posílá na velké světové turnaje nejstarší, případně jeden z nejstarších výběrů. V případě letošního juniorského šampionátu může nastat trochu jiná situace. Mezi 31 hráči nominovanými na závěrečný přípravný kemp totiž figuruje i trojice benjamínků ročníku 2002.

Esport hokejová liga

K podobnému kroku sáhla reprezentace javorových listů naposledy v roce 2010, kdy se prosincového kempu zúčastnili Tyler Seguin, John McFarland a Brandon Gormley. Až nyní znovu dostali pozvánku tři sedmnáctiletí talenti – obránce Jamie Drysdale a útočníci Quinton Byfield a Cole Perfetti.

Čeští fanoušci si je můžou velmi dobře pamatovat z letošního Hlinka Gretzky Cupu, kde dotáhli výběr Kanady ke stříbrné medaili. Byť je pravda, že ta byla pro zámořského favorita zklamáním.

Drysdale vedl tým coby kapitán, obrovitý centr Byfield ukazoval, proč by měl být dvojkou příštího draftu, a Perfetti (na snímku) ovládl s osmi góly a čtyřmi nahrávkami bodování i pořadí střelců. Vytvořil tak nový rekord turnaje, nejvíc zaujal dvěma trefami ze hry a třemi proměněnými nájezdy v semifinále se Švédskem.

Teď se mohou všichni tři podívat do Česka znovu, byť by to asi bylo překvapením. „Vyhodnotili jsme si situaci tak, že patří mezi nejlepší hráče bez ohledu na svůj věk. Ukazovali to v národních týmech a daří se jim i v současné sezoně v jejich klubech,“ poukázal Brad McEwen, hlavní skaut Hockey Canada.

Hlavní hvězdy kanadské dvacítky je ale samozřejmě potřeba hledat jinde. V nominaci na kemp, který bude probíhat od 9. do 12. prosince v Oakville, figurují i tři účastníci loňského šampionátu – Jared McIsaac, Ty Smith a Alexis Lafrenière. Posledně jmenovanému je dlouho dopředu přisuzována první pozice draftu 2020, v Ostravě a Třinci by tak mohl být vůbec nejsledovanějším jménem šampionátu.

Foto: Martin Voltr

Z povolaných hokejistů, kteří už mají dražbu talentů za sebou, šlo plných dvanáct na řadě v prvním kole. Nejvýš jako čtvrtý zadák Bowen Byram (Colorado). NHL už hrají, a trenérům juniorského výběru tedy nejsou k dispozici, Kirby Dach, Barrett Hayton a Noah Dobson.

Kanada je se ziskem 31 medailí druhou nejúspěšnější zemí historie mistrovství světa do 20 let, poslední zlato vybojovala na předminulém turnaji v Buffalu. Doma ve Vancouveru pak ale zklamala, když vypadla už ve čtvrtfinále s pozdějšími vítězi z Finska.

V přípravě na letošní šampionát odehraje podobně jako ostatní týmy dva přípravné zápasy. Ve čtvrtek 19. prosince vyzve v Brně Švýcary a v pondělí 23. prosince v Ostravě právě Finy. Vstupenky na obě utkání jsou v prodeji skrz on-line aplikaci.

Nominace týmu Kanady

Brankáři:
Nico Daws (Guelph, OHL), Joel Hofer (Portland, WHL), Hunter Jones (Peterborough, OHL), Olivier Rodrigue (Moncton, QMJHL).

Obránci:
Calen Addison (Lehtbridge, WHL), Kevin Bahl (Ottawa, OHL), Jacob Bernard-Docker (University od North Dakota, NCAA), Bowen Byram (Vancouver, WHL), Peter Diliberatore (Quinnipac University, NCAA), Jamie Drysdale (Erie, OHL), Thomas Harley (Missisauga, OHL), Jared McIsaac (Halifax, QMJHL), Braden Schneider (Brandon, WHL), Ty Smith (Spokane, WHL).

Útočníci:
Quinton Byfield (Sudbury, OHL), Dylan Cozens (Lehtbridge, WHL), Ty Dellandrea (Flint, OHL), Aidan Dudas (Owen Sound, OHL), Nolan Foote (Kelowna, WHL), Liam Foudy (London, OHL), Benoit-Olivier Groulx (Halifax, QMJHL), Dylan Holloway (University of Wisconsin, NCAA), Peyton Krebs (Winnipeg, WHL), Alexis Lafreniere (Rimouski, QMJHL), Raphaël Lavoie (Halifax, QMJHL), Connor McMichael (London, OHL), Dawson Mercer (Drummondville, QMJHL), Alex Newhook (Boston College, NCAA), Jakob Pelletier (Moncton, QMJHL), Cole Perfetti (Saginaw, OHL), Akil Thomas (Niagara, OHL).

Trenéři: Dale Hunter, Mitch Love, André Tourigny a Alan Letang.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz