Náročný turnaj! Budeme nejmladší, říká Bruk o prvním testu devatenáctky

Foto: Juniorský hokej

Tradiční Summer Hockey Challenge ve Švýcarsku bude pro reprezentaci do 19 let úvodní akcí sezony. "Nejsme zdaleka kompletní, čeká nás hodně náročný turnaj. V konkurenci Švýcarů, Slováků a Němců budeme nejmladší," říká hlavní trenér David Bruk.

Plekanec Chance liga

Se svěřenci strávil čtyři dny na minikempu v Litoměřicích. Dnes výprava vyrazí směr Curych, kde ji od čtvrtka do soboty čekají tři náročná utkání. "Oproti původní nominaci jsme museli udělat devět změn. Některé hráče si vzala dvacítka na utkání do Finska, jiní se zranili. Ale v tomto termínu to tak bývá," reaguje s klidem Bruk.

Kouč jarních semifinalistů MS osmnáctek už letní klání v minulosti zažil. "Turnaj je pro nás specifický v tom, že nasazujeme zpravidla mladší hráče, naopak soupeři bývají kompletní. Pro naše mužstvo to bude hodně těžký test," upozorňuje. Slovenský kouč Ernest Bokroš má v týmu třeba Fehérváryho, Krivošíka a další naděje, téměř nejsilnější možné složení hlásí i Švýcaři a Němci.

Naopak Češi nikoli. Bruk musel budovat sestavu za pochodu, ještě minulý týden vypadala podstatně jinak. "Pro trenéra nic moc příjemného, na druhou stranu je to ale logické. Devatenáctka je farmou dvacítky, ta má jasnou přednost. Byli jsme v úzkém kontaktu s trenérem Varaďou, který si po akci se Švýcary v Brně vzal určité kluky, kteří byli původně v naší nominaci," doplňuje.

Bruk: Očekáváme hlavně bojovnost a nasazení

Přidaly se i další ztráty. "Pro zranění nejsou k dispozici Petr Čajka a Jakub Pour, omluvili se Vojtěch Střondala a Lukáš Rousek. Zařadili jsme tedy hráče, jež jsme dosud měli mezi náhradníky," hlásí. Z rezervního seznamu vyrazí do Švýcarska zadáci Pohl, Muška, útočníci Kalus, Przybyla, Gajarský, Novák, J. Svoboda, R. Toman a Šik.

Devatenáctka je pohromadě od soboty, kdy se sešla v Litoměřicích. "První trénink jsme věnovali seznámení se a patřičné adaptaci, polovina mužstva předtím dosud nebyla na ledě. Později jsme se zaměřili na organizaci hry – zejména tedy v obranném pásmu, ale i přesilovkám a oslabením," přibližuje kouč, který v sezoně povede také prvoligový Stadion Litoměřice.

Bruk se po odmlce znovu sešel v týmu s některými svěřenci z úspěšné osmnáctky, která na posledním MS v Rusku bojovala o medaile. V kádru jsou například brankář Dostál, zadáci Klejna s Dajčarem a útočník Gajarský. "Základem letošní devatenáctky bude ročník 1999. Jelikož si některé kluky vzala dvacítka, sáhli jsme do skupiny mladších hráčů. Pro ně i pro všechny ostatní je turnaj ve Švýcarsku velkou příležitostí. Po návratu předám hodnocení Vaškovi Varaďovi, kouč dvacítky bude mít detailní informace, jak si jednotliví hokejisté vedli," připomíná.

Summer Hockey Challenge startuje ve čtvrtek, počasí zatím přesně odpovídá názvu akce. "Ano, léto je v plném proudu. Panují vysoké teploty, ale během kempu nás to nijak neomezovalo. V Litoměřicích je led vynikající," usměje se Bruk. V Curychu narazí jeho tým na tři kvalitní soky. "Slováci se výborně prezentovali na posledních osmnáctkách, budou silní. Švýcaři také, naše dvacítka se s nimi utkala minulý týden v Brně. Celkově očekávám houževnatý a důrazný hokej, zápasy naše hráče výborně prověří," uzavírá.

Nominace devatenáctky na turnaj ve Švýcarsku

Brankáři:
Lukáš Dostál (Kometa Brno), Dominik Pavlát (Chomutov).

Obránci:
Jan Dluhoš (Zlín), Tomáš Dajčar (Quebec, QMJHL), Josef Myšák (Austin, USHL), Michael Gaspar, Mikuláš Pohl, Jakub Muška (všichni Mountfield HK), František Klejna (Karlovy Vary).

Útočníci:
Ondřej Chrtek (Liberec), Jan Václavek (Zlín), Radim Toman (Vítkovice), Petr Eret (Plzeň), Oscar Flynn (Mladá Boleslav), Jan Kalus, Dan Przybyla (oba Třinec), Filip Jirásek (Mountfield HK), Adam Gajarský, Matěj Novák (oba Kometa Brno), Otakar Šik (Karlovy Vary), Adam Kalaj (TuTo Turku, Finsko), Jan Svoboda (KRS Junior, MHL).

Realizační tým:

Manažer: Petr Komers.
Hlavní trenér: David Bruk.
Asistenti: Rostislav Vlach a Miroslav Přerost.
Trenér brankářů a videokouč: Benjamin Sequens.
Lékař: MUDr. Marek Kašpar.
Hospodář: Jiří Šrámek.

Program Summer Hockey Challenge 2018

Čtvrtek 26. července:
15:30 Česko – Slovensko
19:30 Švýcarsko – Německo

Pátek 27. července:
15:30 Německo – Česko
19:30 Slovensko – Švýcarsko

Sobota 28. července:
11:30 Německo – Slovensko
15:30 Švýcarsko – Česko

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz