Náraz do reality: Devatenáctka dostala kanára. Rusové byli jinde, ví Bruk

Foto: Laco Duračka

(PIEŠŤANY, od našeho zpravodaje) Na úvod slušně bojovali s Finskem, ale ve druhém utkání turnaje v Piešťanech vycvičili hokejisty české devatenáctky Rusové. Sborná jasně dominovala od půlky zápasu, hlavně díky přesilovkám vyhrála 6:0 a odsoudila národní tým k boji o bronz se Slováky.

HokejkaTV

„Musíme být rovně nohama na zemi, výsledek odpovídá průběhu utkání. Rusové prostě byli lepší, my jsme jim dokázali vzdorovat první třetinu, kdy jsme se dobře drželi taktického plánu. Potom jsme to ale už nezvládli a nestíhali,“ nehledá výmluvy kouč David Bruk.

Rusko vstřelilo všech šest branek v poměrně krátkém rozmezí od 30. do 48. minuty. Čtyři z nich z přesilovek, které mělo smrtící. „Nebyli jsme si s nimi schopni poradit. Prostě jsme nenašli recept, jak je bránit, i když jsme nějaké ubránili,“ říká Bruk na adresu nejkritičtějších pasáží.

Po Radku Haasovi šel do branky tentokrát Daniel Dvořák, který řadu šancí ještě pochytal. Zápas nebyl o něm, ale o hráčích v poli. A tam nastavili Rusové nezkušené české sestavě ostré zrcadlo.

Bruk: Nemáme kvalitu, abychom s Rusy mohli hrát

„Musím říct, že co jsem zatím viděl na turnaji, Rusko je tady nejsilnější tým a my nemáme takovou kvalitu, abychom s ním byli schopni hrát,“ přiznává lodivod českého ročníku 2000. Nejvíc byl na straně soupeře vidět Jegor Stěpanov, který dal dvě branky a na jednu přihrál.

Zatímco Finům dal národní tým čtyři góly, sborné ani jeden. To je taky věc, která mrzí. I ve chvílích, kdy mladíci ukazovali snahu či pohyb, se do šancí téměř nedostávali. Jen pár z osmnácti střel bylo skutečně nebezpečných.

A v defenzivě či rozehrávce? Skok z domácích soutěží na mezinárodní scénu je pro celou řadu hráčů zkrátka příliš velký. Chyb udělali požehnaně. Co si mohli dovolit v klubu, to Rusové trestali. „Dneska se nebavíme o detailech, Rusové přivezli velice silný tým. Jejich kvalita byla jinde,“ opakuje Bruk.

Foto: Laco Duračka

Českou sestavu na druhý zápas doplnil zadák Jan Štibingr, který do Piešťan dorazil později kvůli maturitě. „Pomohl nám, hrál velmi dobře a myslím, že to byl náš nejlepší obránce na ledě,“ reaguje trenér. Zadák pražské Slavie si také vyzvedl cenu pro hráče zápasu.

Výsledek odsoudil národní tým k boji o třetí místo. Ten svede v sobotu od 15:30 s domácími Slováky, kteří předtím podlehli Rusům ještě o gól vyšším výsledkem a Finům 3:6. „Řekl bych, že Rusko přivezlo výběr, kterému se tady nedá konkurovat, a Finsko, Česko a Slovensko jsou na podobné úrovni. Uděláme všechno pro to, abychom vyhráli,“ dodává David Bruk.

RUSKO – ČESKO 6:0 (0:0, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 30. Stěpanov (Voronkov, Dorofejev), 32. Michajlov (Kruglov), 39. Komissarov (Stěpanov, Alanov), 40. Stěpanov (Kizimov, Žiljakov), 43. Babincev (Grjaznov, Šablovskij), 48. Kizimov (Voronkov).
Rozhodčí: Müllner, Adamec – Synek, Výleta.
Vyloučení: 6:8, navíc Alanov (Rusko) 10 minut.
Využití: 4:0.
Střely na branku: 35:18 (13:5, 16:7, 6:6).
Nejlepší hráči: Jegor Stěpanov – Jan Štibingr.
Rusko: Nosov – Žuravljov, Gološčapov, Usmanov, Žiljakov, Babincev, Pribylskij, Grjaznov, Alanov – Platonov, Komissarov, Dorofejev – Stěpanov, Voronkov, Kizimov – Kruglov, Michajlov, Rožkov – Šablovskij, Sorkin, Savunov – Fjodorov. Trenéři: Bragin, Babenko a Bojkov.
Česko: Dvořák – Štibingr, Aubrecht, Dluhoš, Procházka, Kukla, Ondračka, Antoš – Brož, Střondala, Bambula – Šik, Čajka, Klapka – Fridrich, Svoboda, Klímek – Grim, Sklenář, Všetečka – Řehák. Trenéři: Bruk a Vlach.

SLOVENSKO – FINSKO 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Minárik (Džugan), 19. Paulíny (Džugan), 49. Hvizdoš (Vitaloš) – 13. Airola (Salmela, Siikanen), 13. Nousiainen (Salonen), 27. Karuvaara (Mäki), 30. Erholtz (Siikanen, Airola), 48. Haatanen (Seppälä), 52. Salonen (Oden, Seppälä).

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Rusko 2 2 0 0 0 13:0 6
2. Finsko 2 2 0 0 0 12:7 6
3. Česko 2 0 0 0 2 4:12 0
4. Slovensko 2 0 0 0 2 3:13 0

Poslední den turnaje v Piešťanech

Sobota 13. dubna:
12:00 Finsko – Rusko
15:30 Slovensko – Česko

Foto: Laco Duračka

Foto: Laco Duračka

Foto: Laco Duračka

Foto: Laco Duračka

Foto: Laco Duračka

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz