Nabitý víkend pro dorostence. Vrací se turnaje v Přerově i Plzni

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Další dorostenecké turnaje se o tomto víkendu uskuteční v Přerově a Plzni. Na moravském turnaji se představí zástupci nejvyšší domácí soutěže, v Plzni se očekává i mezinárodní účast – dorazí Němci a Švédové.

Hlinka Gretzky Cup

Turnaj dorostu v Přerově

V Přerově se v průběhu léta každoročně konají mládežnické turnaje všech kategorií od páté třídy po juniory a jinak tomu není ani letos. Vše v termínu 6. – 7. srpna zahájí klání dorostenců.

Kromě domácích Zubrů se v MEO Aréně představí České Budějovice, které v loňském ročníku dovršily zlatý hattrick a budou útočit na čtvrté vítězství v řadě. Motor ovšem bude mít pro tentokrát silného soupeře, na turnaji se totiž představí i zlínští Berani, kteří zastupují účastníky loňského play off Extraligy dorostu.

Turnajovou pětici doplní Havlíčkův Brod a Hvězda Praha, která se bude po loňském ročníku snažit napravit dojem, s osmi body totiž skončila na posledním místě.

V Přerově se bude již tradičně hrát v zajímavém formátu, v němž může tým za jeden zápas získat až sedm bodů. Účastníci se střetnou každý s každým, utkání se budou hrát 2 x 25 minut čistého času a každá polovina hrací je obodována zvlášť třemi body, při remíze si oba týmy připíšou jeden bod.

Po každém zápase bude následovat pětiminutové prodloužení tři na tři v celé délce. Při nerozhodném stavu po prodloužení budou následovat samostatné nájezdy, které rozhodnou o posledním bodu tohoto zápasu.

Všechny týmy po skončení turnaje obdrží diplom, pro medailisty budou připraveny poháry a mužstva na 4. a 5. místě získají upomínkový talíř. Bezprostředně po konci posledního zápasu budou také vyhlášení nejlepší hráči jednotlivých týmů.

Rozpis turnaje

Sobota 6. srpna:
9:45 HC ZUBR Přerov – PSG Berani Zlín
11:45 BK Havlíčkův Brod – HC Hvězda Praha
13:45 PSG Berani Zlín – HC Motor České Budějovice
15:45 HC Hvězda Praha – HC ZUBR Přerov
17:45 HC Motor České Budějovice – BK Havlíčkův Brod

Neděle 7. srpna:
9:00 HC Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov
11:00 BK Havlíčkův Brod – PSG Berani Zlín
13:00 HC Hvězda Praha – HC Motor České Budějovice
15:00 HC ZUBR Přerov – BK Havlíčkův Brod
17:00 PSG Berani Zlín – HC Hvězda Praha

Turnaj dorostu v Plzni

V Plzni už v pátek 5. srpna odstartuje druhý ročník dorosteneckého turnaje s mezinárodní účastí, který se koná pod záštitou primátora Romana Zarzyckého. Domácí budou obhajovat prvenství z loňska, o druhé vítězství se poperou v konkurenci pěti dalších celků tvořených z hráčů ročníků 2006 a 2007.

Jediným dalším účastníkem, který již má s turnajem zkušenost z minulého roku, jsou Bílí Tygři Liberec. V úvodním ročníku se umístili na předposledním pátém místě. Z tuzemských týmů doplnily zbylá místa na rozpisu turnaje Litvínov a Jihlava.

Kromě nich se na plzeňských ledech představí i dva zahraniční účastníci. Z Německa přijedou Kölner Haie a chybět nebude ani švédský tým Lidingö Vikings.

Celkem šest týmů se tak utká systémem každý s každým v plném čase 3 x 20 minut. V případě vítězství si mužstvo připíše tři body, za nerozhodného stavu se body dělí a ihned následují samostatné nájezdy, které rozhodnou o zisku bonusového bodu.

Kromě týmových ocenění budou dorostenci usilovat také o individuální ceny, po konci turnaje bude vyhlášen nejužitečnější hráč, nejlepší brankář, útočník a obránce.

Rozpis turnaje

Pátek 5. srpna:
9:00 HC Škoda Plzeň – Kölner Haie (hala 2)
11:45 HC Dukla Jihlava – Bílí Tygři Liberec (hala 2)
14:45 Lidingö Vikings HC – HC Litvínov (hala 2)
16:30 HC Škoda Plzeň – HC Dukla Jihlava (hala 1)
19:30 Kölner Haie – Lidingö Vikings HC (hala 1)
19:30 HC Litvínov – Bílí Tygři Liberec (hala 2)

Sobota 6. sprna:
9:00 HC Litvínov – HC Škoda Plzeň (hala 1)
9:00 Lidingö Vikings HC – Bílí Tygři Liberec (hala 2)
13:30 HC Dukla Jihlava – HC Litvínov (hala 2)
13:30 Bílí Tygři Liberec – Kölner Haie (hala 1)
16:15 HC Škoda Plzeň – Lidingö Vikings HC (hala 1 – pouze 3 x 15 minut čistého času)
20:00 HC Dukla Jihlava – Lidingö Vikings HC (hala 1)

Neděle 7. sprna:
9:00 Kölner Haie – HC Litvínov (hala 2)
10:00 HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec (hala 1)
13:00 Kölner Haie – HC Dukla Jihlava (hala 1)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz