Na Hlinku bez nejlepšího beka. Moc mě to mrzí, vzkazuje Hamara

Foto: Chris Tanouye / HHOF-IIHF Images

Společně s Davidem Jiříčkem by mohl patřit k nejlepším obráncům příštího draftového ročníku. Tomáš Hamara (na snímku vpravo) teď ale musí oželet první ze dvou velkých vrcholů reprezentační osmnáctky, česko-slovenský Hlinka Gretzky Cup.

Fanshop národního týmu

Hamara byl smolařem šampionátu osmnáctek na přelomu dubna a května, kam se dostal jako jeden ze čtyř underagerů v českém dresu. Z turnaje odstoupil hned na začátku druhého utkání v základní skupině proti Finům – nešťastně si zlomil ruku.

„Jel jsem s kotoučem podél střídačky a jakmile jsem ho odehrál, dostal jsem hit a letěl přímo do vrátek, která nebyla zavřená. Ruka se mi zlomila přesně o kovovou hranu mantinelu,“ líčí mladý obránce s odstupem.

Zranění mu hodně zkomplikovalo přípravu na novou sezonu, nicméně už trénuje. „Do konce června jsem nemohl s rukou nic dělat a držet nic těžšího než dva kilogramy. Od začátku července už ji začínám normálně zatěžovat, ale do soubojů ještě pár týdnů nemůžu,“ povídá.

„Určitě nám bude chybět, protože jde o jednoho ze stěžejních hráčů ročníku.“

Rychlost jeho rekonvalescence sice české trenéry zprvu potěšila, nicméně do plánů na Hlinka Gretzky Cup, který se koná od 2. do 7. srpna v Břeclavi a Piešťanech, ho nevrátili.

„Dával jsem tomu pár procent. Po konzultaci s klubem, agentem i jeho nejbližšími jsme si ale jenom potvrdili, že by to bylo zbytečné riziko. Je to strašně brzy po zranění,“ uvědomuje si hlavní kouč Jakub Petr.

Hamara tak bude na prvním ze dvou vrcholných turnajů pro ročník 2004 chybět.

„Moc mě mrzí, že nemůžu jet na Hlinku, protože jsem si tam vždycky přál hrát. Zvlášť v Česku před českými fanoušky,“ vzkazuje domů sympaticky.

Foto: Martin Voltr

„Určitě nám bude chybět, protože jde o jednoho ze stěžejních hráčů ročníku. Ale přednější je, ať se dá rychle dokupy a dostane do své formy,“ říká zase Petr.

Tomáš Hamara se na nový ročník chystá už ve Finsku, kde strávil poslední tři sezony po odchodu z pražské Sparty. Před sebou má největší výzvu v dosavadní kariéře.

„Doufám, že se ke klukům budu moci připojit v průběhu sezony. Parta je tam super.“

„Přijeli za mnou rodiče, kteří mi teď pomáhají všechno zvládat. Táta mi dělá trenéra na ledě i na suchu,“ popisuje. „Budu teď dělat všechno pro to, abych si vybojoval co nejlepší místo v áčku Tappary.“ Nedávno totiž podepsal novou tříletou smlouvu.

A reprezentace? Na tu si stoprocentně najde čas později během ročníku. „Doufám, že se ke klukům budu moci připojit. Celý rok jsem je kvůli covidu neviděl a parta je tam super,“ hlásí Hamara.

„Myslím, že má reálnou šanci zabojovat o nominaci na mistrovství světa dvacítek. A pak bude naší oporou ve druhé polovině sezony. Ať už to bude na turnaji pěti v únoru, který bude generálkou před mistrovstvím, nebo i na šampionátu samotném,“ doplňuje trenér osmnáctky Jakub Petr.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz