Na dresech je zase Czech Republic. Proč?

Foto: Martin Voltr

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Pozorní fanoušci si při vstupu juniorské reprezentace do mistrovství světa všimli, že něco není tak, jak má být. Konkrétně její dresy.

Z trikotů národních týmů během uplynulé sezony zmizel (přesněji tedy měl zmizet) název „Czech Republic“, který nahradilo jednoslovné a české „Česko“.

Dobrá, dvacítka ještě s delším a anglickým nápisem bojovala na zimním, nedohraném šampionátu, jenž proběhl nedlouho po změně. Od té doby ale proteklo všemi řekami v okolí Edmontonu opravdu hodně vody.

A nic se nezměnilo.

Vysvětlení přinesl hokejový svaz na svém twitteru, a to v reakci na příspěvek hokejového pozorovatele Jiřího Vítka.

„Firmu Nike jsme na špatný nápis na dresu upozornili už v zimě. Na dresech má být samozřejmě ‚Česko‘, jak měl národní tým letos na MS ve Finsku. Od IIHF / Nike ale dostala česká dvacítka úplně stejné dresy jako v zimě,“ píše Český hokej.

„Přešili pouze jmenovky hráčů, kteří jsou v Kanadě na juniorském šampionátu nově oproti zrušenému zimnímu mistrovství. Jako Český hokej nám nezbývá nic jiného než Nike znovu upozornit a apelovat, aby se to na dalším mistrovství už neopakovalo,“ líčí zástupci svazu dále.

Shodou okolností se nyní dvacítce povedlo to, co v zimě nikoli, tedy pokud nepočítáme generálku – vyhrála zápas. Minule totiž nestačila jak na Kanadu, tak překvapivě ani na Německo, zatímco aktuální turnaj zahájila těsným skalpem Slovenska.

Jen je poněkud zarážející, že stále ve starých dresech.

Juniorský šampionát v Kanadě poutá obrovskou mediální pozornost, kolem akce se točí velké peníze. Vlastně především kvůli nim se vůbec turnaj dohrává. O to je smutnější, že ani sedm a půl měsíce nestačilo k tomu, aby organizátoři dali do pořádku tak základní a viditelnou věc.

„Od IIHF jsme včera dostali zpětnou vazbu, že úprava oproti zimě neproběhla z časových důvodů. Nicméně nás zástupci IIHF ujistili, že na dalších turnajích včetně toho nejbližšího MS žen v Dánsku už bude na dresech ‚Česko‘,“ doplňuje svaz na Twitteru.

Foto: Martin Voltr

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz