Myšák do Kanady neodjel. Bude lepší, když zůstane v Litvínově, říká Šlégr

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Šestnáctiletý talent Jan Myšák zaujal v posledních měsících jak trenéry Litvínova, tak všech mládežnických výběrů od sedmnáctky výš. Aktuálně by s kategorií U19 mířil na turnaj World Junior A Challenge do Kanady, ale nakonec zůstal doma. Proč?

Jágr Chance liga

Pevný člen kádru národního týmu do 17 let se postupně dostal do hledáčku české dvacítky v přípravě na mistrovství světa. Trenér Václav Varaďa ho chtěl vyzkoušet už na listopadovém turnaji v Hodoníně, ale nakonec pustil Myšáka na World U17 Hockey Challenge. Češi tam skončili až sedmí.

Další možnost se nabízela v prosinci: Jan Myšák měl odjet s devatenáctkou na další zámořský turnaj World Junior A Challenge a zabojovat mezi dalšími o nominaci na šampionát dvacetiletých.

Z kádru však opět vypadl a nahradil ho královéhradecký Dominik Sklenář.

„Požádal jsem trenéry reprezentace, že bude lepší, když Honza zůstane v Litvínově a bude nadále nastupovat za náš A-tým. Ve svých šestnácti letech má za sebou náročný program, kdy nastupoval k těžkým zápasům v extralize, za juniory, reprezentační sedmnáctku i reprezentační osmnáctku,“ vysvětluje na webu Vervy její generální ředitel Jiří Šlégr.

„Se sedmnáctkou odehrál turnaj v Kanadě, devatenáctka má nyní turnaj opět v Kanadě a mistrovství světa do dvaceti let se odehraje také v Kanadě, což je pro hráče náročné i vzhledem k časovým posunům. Chceme Honzovi dopřát trochu klidu od neustálého cestování,“ zmiňuje.

Talent ročníku 2002 letos nastoupil ke 21 extraligovým duelům, ve kterých zapsal dva góly a dvě nahrávky. Další dva starty s bilancí 2+5 nedávno přidal v litvínovské juniorce.

„Pro jeho rozvoj bude lepší, když zůstane u nás v klubu, o reprezentační přestávce si trochu odpočine a po ní bude opět nastupovat ke kvalitním zápasům v extralize,“ míní Šlégr.

Možnost, že by Myšák zamířil na šampionát do 20 let, který startuje už za tři týdny, ale ještě zcela nepadla. Figuruje totiž mezi náhradníky. „Trenéři dvacítky ví, jaké má Honza kvality pro případnou nominaci na mistrovství světa,“ dodává Jiří Šlégr.

Foto: Hynek Haruda, hcverva.cz

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz