Mužstvo pracuje velmi dobře. Snad to klukům vydrží, přeje si Mlejnek

Foto: Martin Voltr

Bilanci jedné porážky a jedné výhry si odnesla česká dvacítka z úvodního dvojutkání sezony proti finským výběrům. Mohlo to ale být lepší, kdyby ve druhém zápase proměnili svěřenci Karla Mlejnka tlak, přesilovky a gólové šance.

Fanshop národního týmu

Byl to podle vás zápas, který jste znovu měli vyhrát?
Já bych hlavně řekl, že to bylo utkání s velmi kvalitním soupeřem, který patří mezi top týmy světa. Nevím, v jaké fázi přípravy Finové jsou, ale naši kluci podali ve druhém zápase ve dvou dnech velice koncentrovaný výkon a soupeři byli nepříjemní. Samozřejmě jsme ale prohráli, o gól, pokud nepočítám ten půl sekundy před koncem. Z našeho pohledu jediným rozdílem v zápase bylo to, že soupeř dal gól v přesilové hře, který se nám vstřelit nepodařilo. I přesto, že jsme přesilové hry hráli velice dobře, vytvářeli si příležitosti a kluci v nich měli sebevědomý projev.

„Gólmani jsou tady zkrátka na takové úrovni, že když jim neuděláte problém zacloněním nebo střelou z první, tak se jim velmi těžko dávají branky. To opakujeme hráčům dokola.“

Nabádali jste v průběhu utkání hráče, aby něco změnili, když jim to tam nepadalo?
Po první třetině od nás hlavně slyšeli to, že se nám vůbec nedařila vhazování a potřebovali jsme na nich zapracovat. Pak jsme v nich viděli určitou změnu. Co se týká zakončení, tak to jsou neustále omílané věci: Gólmani jsou tady zkrátka na takové úrovni, že když jim neuděláte problém zacloněním nebo střelou z první, tak se jim velmi těžko dávají branky. To opakujeme hráčům dokola. Jedním z vítězných návyků je jednoznačně dělat co největší problémy gólmanovi soupeře, tak to je.

Když tedy shrnete úvodní dvojzápas, tak s výkonem na většině ledové plochy jste spokojený?
Na to, jaká byla doba a jak se tenhle ročník v minulosti výsledkově prezentoval, cítíme velkou víru, že budeme mít přinejmenším velmi dobře pracující mužstvo, které je velmi dobře vedené svými lídry a ochotné se odevzdat. Věřím, že to klukům vydrží i v průběhu těch pěti měsíců, než začne mistrovství světa.

„Pevně věřím, že bude jedním ze dvou gólmanů, kteří potáhnou náš tým na mistrovství světa.“

Sestavu jste na obě utkání nechali úplně stejnou. Teď už pošlete na led hráče z tribuny?
My jsme předem deklarovali, že utkáním ve Vierumäki dáváme velkou vážnost. I proto, že zatím nevíme – ani samotní kluci to neví –, kdy odletí do zámoří, a nemusí být k dispozici na turnaj čtyř. Také proto jsme se rozhodli nezměnit sestavu v prvních dvou zápasech. Hráčům jsme říkali, že to není tak, že každý půjde do tří zápasů. Prostě do zápasu půjde ten, kdo si to zaslouží, a my jsme po prvním utkání neviděli důvod sestavu měnit. Teď už budeme chtít – a to nesouvisí s tím, že jsme prohráli – zařadit i ostatní kluky, kteří tady s námi jsou. V tréninku pracují velmi dobře, čekají na svoji šanci. Věřím, že jsou na špičkách připraveni tak, že navážou na to, co předvedli kluci v prvních dvou utkáních.

Jan Bednář ukázal, že pokud v srpnu odletí do Kanady, tak by pro vás mohl být v závěru sezony oporou. Souhlasíte?
Jednoznačně všichni v České republice víme o jeho kvalitách. Jsme nesmírně rádi, že se mu ta dvě utkání vydařila. Pevně věřím, že bude jedním ze dvou gólmanů, kteří potáhnou náš tým na mistrovství světa.

Ve čtvrtek i pátek narazíte na Švýcary, které jste si ve Vierumäki také prohlédli. Co vás čeká za soupeře?
Čeká nás velmi poctivý, agresivní soupeř, který bude všechny souboje dohrávat. Soupeř, který je velmi rychlý a extrémně kondičně připravený. Nečeká nás nic jednoduchého, ale velmi těžká práce. To nejpodstatnější ale je, že tady máme 25 hráčů a další doma, kteří bojují o pozici na mistrovství světa. To je pro kluky největší výzva do dvou utkání, která nás ještě čekají.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz