MSJ se opravdu chystá na léto! Místo a termín jsou v řešení

Foto: Martin Voltr

Není to utopie. Mistrovství světa hráčů do dvaceti let by se skutečně velmi reálně mohlo zopakovat v letních měsících.

Týden hokeje 2022

Juniorský šampionát trval v prosinci pouhé tři dny. Během toho čtvrtého už narůstaly případy onemocnění covid-19 takovou měrou, že se organizátoři rozhodli zbytek turnaje zrušit. Než se účastníci vydali domů, testy odhalily minimálně jeden pozitivní výskyt v každém týmu. Včetně českého.

IIHF i Hockey Canada se dostaly pod palbu kritiky za to, jak tentokrát nefungovala bublina pro týmy. Hráči i trenéři přicházeli na hotelu do styku s dalšími hosty, zejména v Red Deeru si s opatřeními údajně nikdo moc hlavu nelámal.

Snad i proto prezident Mezinárodní hokejové federace Luc Tardif okamžitě přislíbil možnost zopakování turnaje, a to v červnu, červenci nebo srpnu. „Dlužíme to fanouškům i hráčům, pro které je to důležitý okamžik v jejich kariérách. V lednu na tom začneme pracovat,“ řekl tehdy Tardif novinářům.

O dva týdny později promluvil s ještě větší jistotou pro ruskou agenturu TASS!

„Připravujeme se na to, že turnaj uspořádáme v létě. Termín a místo konání oznámíme během olympiády,“ uvedl Tardif stručně směrem k příštímu měsíci; olympijské hry se totiž konají v Pekingu od 4. do 20. února.

Organizátoři by stoprocentně ponechali věkové zacílení z předčasně ukončeného turnaje, na MS by si tedy zahráli hokejisté ročníku 2002 a mladší.

Lze předpokládat, že mistrovství by znovu chtěla uspořádat Kanada. Zaprvé, i provincie Alberta se už (bez ironie) vytáhla při předešlých dvacítkách v Edmontonu i náhradním šampionátu žen v Calgary. A zadruhé, právě juniorské MS by mělo v zemi javorového listu za „normálnější“ situace jasně největší divácký potenciál. A tedy potenciál vydělat maximální možnou sumu peněz.

Největším problémem ale bude najít takový termín, aby si budoucí hvězdy světového hokeje vůbec našly čas a šampionát jim nerozbil celé léto v okamžiku, kdy startují svoje profesionální kariéry. To se zdá jako hodně tvrdý oříšek.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz