Mora má blízko k play off. Náskok ale nic neznamená, ví Kořenek

Foto: Archiv Matěje Kořenka

Olomouc má před blížící se nadstavbou o účast v play off Extraligy staršího dorostu nejlepší výchozí pozici. V posledním týdnu přehrála Vsetín i Letňany a drží šestibodový náskok před Havířovem. Poslední dvě kola se na výbornou vydařila Matěji Kořenkovi, který nasbíral 5 gólů a 4 nahrávky. „Nadstavba se nám velmi povedla, ale náskok nic neznamená. Pořád není hotovo,“ ví olomoucký útočník.

Plekanec Chance liga

Jste velmi blízko postupu do play off, máte náskok už sedmi bodů na třetí Mladou Boleslav. Jak byste zhodnotil nadstavbu?
Myslím si, že se nám nadstavba velmi povedla. Dá se říct, že už od začátku jsme se drželi v čele. Odehráli jsme parádní zápasy s týmy horní části tabulky, a to si myslím, že rozhodlo. Naopak jsme ale ztratili nějaké body s Warriorem a posledními Letňany.

Co bude důležité v šestikolové skupině?
Je krásné, že máme náskok, ale vůbec nic to neznamená. Pořád není hotovo a určitě se na každý zápas připravíme, jak nejlépe umíme, abychom se dostali do play off.

Extrémně se vám osobně povedl poslední víkend. Jak se za oběma zápasy ohlížíte?
Byl to krásný víkend, body se mi podařily hlavně díky mým zdatným spoluhráčům. Konečně jsme se poradně sehráli a začalo nám to tam padat. Doufám, že bude i nadále. S Davidem Kalačem se znám už odmala a vždy jsme spolu hráli. Vidíme se všude a vždycky se najdeme. Dokonce, když nás trenéři přebírali jako starší dorostence, bylo jim řečeno, ať nás nerozdělují.

Pamatujete, že byste někdy zažil lepší dvojzápas?
Dvojzápas asi ne, ale v extralize mladšího dorostu se mi podařilo vstřelit pět gólů. V zápasech za starší dorost je ale úplně jiný styl hokeje: mnohem rychlejší, tvrdší a rozumnější.

Myslíte, že by pro vás případný postup z nižší skupiny mohl být v play off dokonce výhodou?
Ano, myslím, že by to mohla být určitá výhoda. V základní části jsme dokázali, že máme na každého soupeře. Sebrali jsme bod Salcburku, který je jasný favorit, a hráli jsme s ním vyrovnanou partii.

Který tým byl pro vás v nadstavbě nejnepříjemnější? Dlouho jste se o první místo skupiny o umístění prali s Mladou Boleslaví.
Nejnepříjemnější soupeř asi nebyla Mladá Boleslav, i když jsme u nich prohráli vysoko 2:8. Největší potíže nám dělal Havířov, v zápasech s ním to byl krásný a vyrovnaný hokej, naštěstí jsme obě utkání zvládli v náš prospěch.

Osobně jste naskočil do jednoho zápasu i v juniorce, dal jste dokonce gól. Proč startů nepřibylo?
Tuhle otázku si kladu taky, ale bohužel na ni neznám odpověď. Myslím si, že startů nepřibylo z toho důvodu, abych se soustředil na starší dorost a postup do play off.

Foto: Archiv Matěje Kořenka

A říkali vám alespoň něco trenéři?
Moc nás o tomhle neinformovali, jelikož na tom naše juniorka není moc dobře. Drží se někde ve spodní části tabulky a o nic jí nejde. Asi nás tam není potřeba brát a musíme se soustředit na vyřazovací boje.

Koho byste si přál jako soupeře do play off?
Já osobně bych si přál Plzeň a vypadá to, že ji možná i dostaneme. Myslím si, že bychom jí mohli být rovným soupeřem. Záleží, jak k tomu přistoupíme.

Jak se budete během pauzy připravovat na nadstavbu o play off?
Přípravy budou určitě náročné, jako vždycky začneme od obrany, protože jakmile dobře bráníte, tak se pak otevírá prostor směrem dopředu. Na tomhle máme postavenou naší hru.

Pomohlo vám hodně, že jste hrál extraligu staršího dorostu už dvě sezony zpět?
Určitě mi to pomohlo dost, pochytil jsem hrozně moc zkušeností. Vždy, když hrajete o kategorií výš, hrozně moc vám to pomůže. Hrajete se staršími kluky.

Celou sezonu se vám daří. Změnil jste před aktuálním ročníkem něco, nebo se projevují nasbírané zkušenosti?
Snažím se pořad trénovat stejně tak, jak trénuji. Určitě pomohly zkušenosti. Teď nám zprovoznili v Olomouci střelnici, tak si s klukama chodíme střílet. Možná i tohle bude další důvod.

Foto: Archiv Matěje Kořenka

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz