Moje první vítězství, culí se Eliáš. Všem hráčům děkuje za přístup

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

13. prosince 2019, 16:49

Martin Voltr

Václav Varaďa sledoval modelový zápas z tribuny, svou taktovku předal asistentovi Patriku Eliášovi. A ten dovedl reprezentační dvacítku k jasnému vítězství 5:1 nad Frýdkem-Místkem. Teď musí trenéři rozhodnout, koho pošlou domů!

HokejkaSHOPvanoce

„Kluci neměli jednoduchou situaci, byli pod tlakem, ale tak to prostě je. Tahle šance zahrát si proti Frýdku byla jedinečná. Zápas byl z naší strany kvalitní, docela nám i zamotal hlavu,“ přiznává Patrik Eliáš.

Výkon se mu tedy líbil, víceméně odpovídal výsledku 5:1. Čechům se utkání povedlo. „Jo, je to moje první vítězství na střídačce,“ směje se Eliáš.

„Ne, kluci měli plnit nějaké úkoly a věci, co jsme dělali v tréninku. A ty tam ukázali. Chtěli jsme je vidět, jak se individuálně poperou přesně s touhle těžkou situací. Teď to půjdeme probrat, asi nám to chviličku potrvá a pak přijde ta pro někoho příjemná a pro někoho nepříjemná situace. Ale tak to je,“ povídá.

Hlavně za první polovinu souboje si jeho svěřenci zasloužili pochvalu. Frýdku dali čtyři góly, nadšení z nich přímo sálalo. „Určitě. Pro Frýdek je to asi těžké, protože naši kluci byli namotivovaní a šlo jim o mnohem víc. Bylo by asi divné a smutné, kdyby neměli větší zápal do zápasu,“ kvituje legendární útočník.

Líbit se mu musel výkon první formace, která se postarala o tři branky. A pěkné branky. „Určitě, ale naše rozhodnutí nebude záležet vyloženě na jednom zápase. To by bylo kruté.“ I pro Nicka Malíka, jenž nastoupil do klece Frýdku právě od úvodu. „Bohužel si to slíznul nejvíc a měl nejtěžší situace. To vezmeme v potaz,“ pokyvuje Eliáš.

Až v půlce se účastník Chance ligy zvedl. „Ukázal potom svoji kvalitu, ale docela jsme si to pohlídali. Možná ve druhé třetině měl pasáž, kdy nás zavřel, ale třetí už zase odehráli kluci výborně a Frýdek neměl moc střel. Konec zvládli s přehledem.“

Patrik Eliáš převzal roli hlavního kouče po Václavu Varaďovi, který si dal protentokrát pauzu a utkání pozorně sledoval z tribuny. „Člověk ten hokej vidí trošičku jinak. Když stojí na střídačce, tak se nemůže přesně věnovat těm maličkostem, které od kluků uvidí s nadhledem. Myslím, že mu to taky prospělo,“ usmívá se.

Všechny poznatky ze zápasu dá realizační tým dohromady. Za několik desítek minut, případně pár hodin, vyřkne verdikt o nominaci na druhou část kempu.

„Teď se zavřeme do kabiny a budeme řešit, kdo tady zůstane a kdo ne. O některých klukách máme více jasno, u některých ta debata asi potrvá,“ přemítá Eliáš.

Jak to ale není veselá chvilka pro hráče, tak ani pro trenéry. Špatně se hráčům říká do očí: Ty končíš. „Já to chápu, protože jsem hokej hrál a kolikrát jsem byl v té pozici, že jsem nebyl vybraný. Teď z role trenéra vidíte proč. Každý hráč může hrát v nějaké pozici, proto může jít na úkor talentovanějšího třeba poctivější kluk, kterého využijete v jiných herních situacích,“ vysvětluje.

„Chtěl bych ale klukům poděkovat. Všichni předvedli na kempu skvělý přístup, i utkání odehráli, jak mohli,“ dodává Patrik Eliáš.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz