Mlejnka hřeje dobrý vstup. A Myšák? Takového hráče by chtěl každý!

Foto: Pasi Mennander

19. července 20:07

Martin Voltr

Rozháranost způsobená začátkem ročníku? Nikoli. Hokejisté české dvacítky předvedli v prvním přípravném utkání proti finské devatenáctce soustředěný výkon a potěšili svého hlavního trenéra Karla Mlejnka.

Fanshop národního týmu

„Do utkání jsme nastoupili koncentrovaně a troufám si říct, že první třetina byla z naší strany organizovaná. Bohužel na začátku druhé jsme inkasovali gól po ztrátě kotouče v oslabení na útočné modré čáře,“ hodnotí Mlejnek úvodní polovinu duelu.

„Ceníme si toho, že naše mužstvo bylo organizované a pro soupeře velmi nepříjemné. To jsou na úvod přípravy pozitivní poznatky.“

Pak ale Češi vyrovnali, což se viditelně promítlo do jejich psychiky. „Ceníme si toho, že mužstvo nepodlehlo panice, velmi rychle se vrátilo na vlnu solidní organizované hry. A že jsme pak utkání otočili, za to jsme rádi především kvůli hráčům,“ kvituje trenér.

Domácí hokejisté Suomi měli herně navrch snad jen chvíli po vstřelené brance. Jinak se dá říct, že z šedesáti minut předváděl národní tým třeba padesát to, co potřeboval k úspěchu.

„Takhle to zhruba je,“ přitakává Mlejnek. „Ne že bychom úplně dominovali, ale od stavu 2:1 jsme byli lepším týmem na ledě a do stavu 2:1 bylo utkání vyrovnané. Ceníme si toho, že naše mužstvo bylo organizované a pro soupeře velmi nepříjemné. To jsou na úvod přípravy pozitivní poznatky.“

Do vyložených šancí se dostalo vícero hráčů, ale když pomineme závěrečnou trefu Michaela Krutila do prázdné brány, proměnil je pouze jedný. Jan Myšák, jenž vstoupil i do nové sezony s kapitánským céčkem, dal za dvacet minut tři góly!

Je to hlavně o kvalitě finálního zakončení?

„Jedna věc je zakončení, nicméně u Honzy Myšáka je to jednoznačně o tom, že je to velmi pozitivní, energický a extrémně pracovitý kluk, který má svoji mysl nastavenou tak, že se hokeji odevzdává se vším na sto procent,“ popisuje Mlejnek.

Stejnou charakteristiku uslyšíte i od většiny ostatních trenérů. Jestli si litvínovský talent v kariéře vypracuje hvězdný status, k němuž má našlápnuto, bude to právě díky těmto vlastnostem.

„Má neuvěřitelně pozitivní myšlení, které přenáší i na tým. Nejenom během utkání, ale i v tréninku. Je to nesmírně cenný hráč, troufám si říct, že takového by chtěl mít v kádru každý trenér,“ hlásí Mlejnek bez špetky zaváhání.

Dvacítka tak obstarala za všechny české reprezentace povedený otevírací duel nové sezony, teď už se ale soustředí na ten druhý. V úterý od 18 hodin českého času vyzve finské vrstevníky, kteří budou na mistrovství světa obhajovat bronzové medaile.

„Má neuvěřitelně pozitivní myšlení, které přenáší i na tým. Nejenom během utkání, ale i v tréninku.“

„Vždycky se dá něco zlepšit. Už teď máme pár bodů, se kterými budeme kluky před utkáním konfrontovat. Například jsme měli řadu gólových příležitostí, dostávali jsme se do šancí. A nebyly to jenom nějaké střely od modré čáry, ale i přečíslení. Gólová produkce mohla být lepší,“ uvědomuje si Karel Mlejnek i s ohledem na střeleckou převahu 41:21.

Do jaké míry trenéři pozmění sestavu, to teprve budou řešit. Večer se stihli podívat i na svého nadcházejícího soka, který porazil Švýcarsko jasně 5:1.

„Od Finů očekávám stejný hokej, jen v provedení o něco lepších hráčů,“ přemýšlí Mlejnek. „Nicméně už teď jsme přesvědčení o tom, že se budeme věnovat našemu týmu a naší hře,“ dodává.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz