Mlejnek v Brně viděl i nedostatky. Byl jsem lehce nervózní, přiznává

Foto: Martin Voltr

28. července 2020, 18:31

Martin Voltr

Loni ještě působil coby asistent trenéra seniorské reprezentace, ale od ledna Karel Mlejnek věděl, že nově nastoupí ke dvacítce. A první zápasová akce s mládežníky mu vyšla.

Aplikace Tipsport extraligy

Český tým totiž zdolal Slovensko ve všech třech zápasech na brněnské půdě. Dvakrát si pomohl skvělou první třetinou, v posledním duelu měl ale od té doby několikrát namále. Když přišel o nulu, nakonec čelil i power-play soupeře.

Slováci vám sice téměř za celý zápas nedali gól, přesto byli nebezpeční, souhlasíte?
Souhlasím. Náš výkon od druhé třetiny nebyl dobrý, v ten moment se jednalo o vyrovnané utkání, kdy si oba dva celky vytvářely příležitosti. I když si troufám říct, že my jsme si je vytvářeli trochu větší, ale neproměňovali jsme je. Řekl bych, že v těch dvou třetinách jsme byli takoví lehkovážní.

Výhra nakonec z velké části stála na Janu Bednářovi...
Já si myslím, že ve všech třech utkáních předvedl každý gólman velice solidní výkon. Na druhou stranu si ale myslím, že i tým jim v určitých fázích defenzivní hry pomohl.

Ano, od 24. minuty prvního zápasu až do té úplně poslední jste neinkasovali. To asi mluví samo za sebe, že defenziva odvedla dobrou práci.
Defenziva je dneska o všech pěti hráčích, zvlášť v juniorském hokeji. Myslím si, že kluci se snažili dělat to, co jsme chtěli. Samozřejmě tam byly chyby a z naší strany musely přijít korekce.

Jak jste celkově spokojen s tím, co váš tým v Brně předvedl?
Jsme spokojení s určitými pasážemi jednotlivých utkání. S některými pasážemi, a nebylo jich málo, úplně spokojení nejsme. Nicméně jsme ve fázi přípravy.

V čem jste Slováky předčili?
Naši hráči chtěli hrát s pukem a vytvářeli si s ním příležitosti, a to je v zápasech důležité. Soupeř nám dal možnost hrát na kotouči, případně ho dobře vyforčekovat.

A jaký byl váš osobní dojem? Jak jste si v uvozovkách užil první zápasovou akci u dvacítky?
Nebudu zakrývat, že jsem byl ze začátku lehce nervózní. To si myslím, že je každý. A defakto v průběhu všech utkání. Podle mě to k tomu ale patří, jen to nesmí ovlivňovat rozhodnutí trenéra. Užil, neužil... Každý trenér jde vždycky do utkání s tím, že chce zápas vyhrát.

S přístupem hráčů jste byl spokojený?
Celá organizace po dobu devíti dnů fungovala velmi dobře. Kluci byli organizovaní a disciplinovaní, s tím jsem byl spokojený.

Posunuly se za ten týden nějakým směrem vaše srpnové plány?
Kvůli složité informaci nemám jinou informaci než takovou, že od 24. srpna bychom měli mít další kemp. Původně jsme měli sehrát turnaj čtyř zemí, ale nevím, jak se vyvíjí situace.

Jakým způsobem jste s hráči řešil jejich další přípravu?
Vedli jsme s nimi individuální pohovory a vlastně jediným tématem byl jejich tréninkový program do dalšího kempu. Mapovali jsme, kde budou trénovat. Jsou hráči, kteří ve svých mateřských klubech mají tu možnost, a drtivé menšině, která možnost nemá, jsme program nabízeli. Dali jsme jim osvětu v tom, že v této fázi sezony je týmový trénink důležitý.

Už na začátku kempu jste zmínil, že jim dáte možnost trénovat v Litoměřicích. Víte, kteří hráči by tam konkrétně měli jít?
Někdo takový je, ale teď bych to tady ještě nechtěl úplně prezentovat. Uvidíme až podle toho, co se bude dít dál. Dobře víme, že i zimní stadion v Litoměřicích byl uzavřený. S hráči samozřejmě budeme v kontaktu.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz