Mladíci vyzvou Kanadu, čeká je boj o první místo. Jak strávili volný den?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté do 18 let uzavřou boje ve skupině zápasem s jedním z největších favoritů celého světového šampionátu. Reprezentační osmnáctka se před startem play off postaví Kanadě a jde o hodně. Pokud Češi vyhrají v základní hrací době, půjdou do čtvrtfinále z prvního místa. Duel startuje v úterý od 19.30.

HokejkaTV

Čeští mladíci touží proti zámořskému soupeři uspět. „Čeká nás poslední zápas ve skupině, budeme chtít vyhrát. Duel s Kanadou bude soubojem o první místo, takže bude mít správný náboj. Kanada vyznává svůj styl, všechny soupeře zatím na turnaji výrazně přehrála a patří k největším favoritům,” uvědomuje si obránce Jan Mlčák. „My jsme ale posilněni dvěma výhrami v řadě. Ve dni volna jsme si odpočinuli. Věřím, že i proti Kanadě uspějeme a vyhrajeme celou skupinu,” dodává.

Dvě výhry v řadě nad Švýcarskem a proti Finsku poslali osmnáctku do čtvrtfinále, teď jde o to, z jakého umístění český tým půjde do vyřazovací části. Vítězství nad Kanadou za tři body by Hadamczikův výběr posunulo na první místo. „Kanada je jedním z nejsilnějších týmů na turnaji, je to odjakživa hokejový národ. Jsou strašně dobří v situacích jeden na jednoho. Budeme muset navázat na výkon s Finskem a doufat, že vyhrajeme,“ hlásí Marcel Barinka.

Volný den? Fotbálek i PlayStation

Sám nastupuje za Halifax v kanadské Quebec Major Junior Hockey League, takže má srovnání. „V rychlosti je to stejné, dokonce mezinárodní hokej je možná o něco rychlejší. V zámoří je však užší hřiště a celkově se hraje tvrdší hokej hodně u mantinelů. Při všech situacích se tlačíte hlavně do branky. Z Kanady jsem na to zvyklý, tak snad mi to proti nim bude sedět,“ přeje si šikovný útočník.

Velikonoční pondělí měla osmnáctka volné. Někteří hráči absolvovali dobrovolný dopolední trénink, jiní vyrazili na procházku do města či relaxovali na hotelu třeba u herních konzolí. Co nejvíc frčí? „Samozřejmě FIFA a Fortnite,“ usmívá se kapitán Radek Mužík.

Lukáš Pařík po pondělním dobrovolném tréninku


Partu pak čeští mladíci tmelili také při odpoledním fotbálku. Pak už přišel na řadu zápasový režim. Úterní rozbruslení tým absolvoval v kompletním složení a těší se na Kanadu. Zároveň je už nějakou dobu jasné, že Češi se ve čtvrtfinále vyhnou největšímu favoritovi – Američanům. Koho by si osmnáctka přála?

„Nemůžeme si vybírat. Musíme čekat na toho, kdo přijde. Mužstvo musíme koncentrovat na to, abychom ve čtvrtfinále uspěli,” dívá se dopředu hlavní trenér Alois Hadamczik. „Žádného vysněného soupeře nemáme, je nám to jedno. S Amerikou by to bylo těžké, ale takhle dopředu ještě nekoukáme,” dodává pardubický útočník Filip Koffer.

Závěrečné utkání skupiny sehraje český tým s Kanadou v úterý 23. dubna od 19.30.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Tabulka skupiny A

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Kanada 3 3 0 0 0 23:8 9
2. Bělorusko 4 2 0 1 1 13:22 7
3. Česko 3 2 0 0 1 15:8 6
4. Švýcarsko 3 0 1 0 2 11:19 2
5. Finsko 3 0 0 0 3 8:13 0

Další program MS do 18 let 2019

Čtvrtek 25. dubna:
11:30 1. zápas o udržení (Umea)
15:30 1. čtvrtfinále (Umea)
15:30 2. čtvrtfinále (Örnsköldsvik)
19:30 3. čtvrtfinále (Umea)
19:30 4. čtvrtfinále (Örnsköldsvik)

Sobota 27. dubna:
15:30 1. semifinále (Örnsköldsvik)
19:30 2. zápas o udržení (Umea)
19:30 2. semifinále (Örnsköldsvik)

Neděle 28. dubna:
15:30 případný 3. zápas o udržení (Umea)
15:30 zápas o 3. místo (Örnsköldsvik)
19:30 finále (Örnsköldsvik)

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz