Mládežníci března: Gólový bojovník Raška a pan kapitán Šedivý

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

V hektickém závěru sezony na sebe strhly pozornost vrcholy domácích soutěží i poslední velké reprezentační akce, přesto sportovní oddělení Českého hokeje nezapomnělo vyhlásit nejlepší hráče za měsíc březen. Trochu symbolicky se jimi staly opory mistrovských týmů.

Nový fanshop

Junioři: ADAM RAŠKA (HC Oceláři Třinec)

Útočník, jenž má v popisu práce dávat branky a také odvádět na ledě spoustu černé práce, která k nim vede. Nezdolný bojovník má dobrý výběr místa, umí být ve správný moment na správném místě. Navíc je dobrý parťák v kabině a trenér třineckých juniorů Jiří Juřík si jeho služby může jen pochvalovat.

Nejzářivější chvilka Adama Rašky přišla ve druhém juniorském finále se Spartou, kdy vstřelil čtyři z pěti branek svého týmu a rozhodl o titulu pro Oceláře! Navrch se mu povedl i husarský kousek v reprezentační osmnáctce – společně s parťákem Jonášem Peterkem nastoupil do všech 29 utkání, které letos odehrála.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Dorost: JAKUB ŠEDIVÝ (Bílí Tygři Liberec)

Také v kategorii dorostu padla volba na hráče, který byl pro svůj tým zásadním článkem na cestě za republikovým titulem. Nic na tom nemění, že do samotného finále vzhledem ke zranění už nezasáhl. Jakub Šedivý je výborný kluk i výborný hokejista, který jde všem svým spoluhráčům příkladem jak prací na tréninku, tak stabilními výkony v zápasech.

Kapitán Bílých Tygrů patřil mezi nejlepší obránce soutěže, k defenzivní práci přidával i téměř jeden kanadský bod na zápas. Pracovitost, poctivost a přísnost na sebe sama ho vynesly do národního týmu do 16 let, s nímž odehrál oba turnaje v novém roce. „Ocenění si rozhodně zaslouží,“ potvrzuje liberecký trenér Richard Lobo.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz